לאחר שאתמול (ראשון) הגישו קרובי המשפחה של דודתו האפוטרופוסית של איתן בירן תלונה במשטרה נגד סבו שמוליק פלג בגין חטיפה – נמשכים חילופי ההאשמות בין הצדדים. סבתו אתי פלג תוקפת את הדודה מאיטליה, בגין מה שהיא מתארת כטיפול לקוי באיתן בן ה-5 מאז אסון הרכבל שבו נספתה משפחתו. "המצב שלו רע, שום רופא לא ראה מה קורה עם הילד", אמרה בריאיון לגולן יוכפז בתוכנית "שבע תשע" ברדיו 103FM.

"לא הייתה כאן שום חטיפה", טענה פלג. "הילד פשוט רצה לחזור לישראל כבר המון זמן. גם כשההורים שלו היו בארץ הוא תמיד רצה להיות פה. הוא נולד וגדל בבית שלי".

ההרוגים בתאונת הרכבל באיטליה‎
אסון הרכבל באיטליה

הסבתא העבירה ביקורת קשה כלפי הדודה שהוגדרה כאחראית על איתן בתקופה שמאז נספו הוריו בתאונת הרכבל הקטלנית באיטליה. "סוף סוף אחרי 4 חודשים – רופאים יראו מה קורה עם הילד", אמרה. "הוא לא ראה שום רופא חוץ מדודה שלו באיטליה, החתול שמר על הקצפת; היא בכלל רופאה של אסירים".

בצל התלונה שהוגשה נגד הסב שמוליק פלג בחשד לחטיפתו של איתן, הסבתא אתי הפנתה אצבע מאשימה כלפי משפחת הדודה, וסיפרה: "במשך 4 חודשים אסרו עליי ועל שמוליק להיפגש עם הרופאים והפסיכולוגים".

לאחר ההאשמות הכבדות שהופנו כלפי סבו של איתן, על כך שביקר אותו באיטליה ולקח אותו לישראל בניגוד להסכמות – הוגשה אתמול תלונה במשטרה נגדו בחשד לחטיפה, כך פרסמנו לראשונה. דודתו באיטליה התייחסה אתמול לראשונה לאירועים: "לא מבינה איך הוא נכנס לישראל, זו טרגדיה נוספת".