הבניין קרס, הדיירים ניצלו בנס: כוחות משטרה וכיבוי החליטו לפנות אתמול (שבת) בית מגורים ברחוב יוסף סרלין בחולון מחשש לקריסה ודאית - והיום (ראשון) הוא אכן קרס. ברגעי הקריסה שתועדו נראה הבניין מתמוטט באחת, ומיד לאחר מכן נוצר ענן אבק שהחל להתפשט ברחוב. במבנה התגלו סדקים משמעותיים בקירות ולכן הוחלט בהערכת מצב בסוף השבוע האחרון לפנות את כל הדיירים - ונאסר על התושבים להתקרב לאזור.

בניין שקרס בחולון

צוותי הכבאות וההצלה הוזעקו אתמול לבניין בעקבות רעש של פיצוץ שנשמע ולוחמי האש והשוטרים שהגיעו לאזור הבחינו בסדקים שנוצרו במבנה - והכריזו עליו כמסוכן. מהנדס תורן של העירייה שהגיע למקום קבע שיש סכנת קריסה ודאית.

המשטרה הודיעה כי היא ממשיכה בהסדרת התנועה ברחוב, זאת "לצורך שמירה על ביטחון הציבור עקב קריסת המבנה": המשטרה חוסמת את המעבר מצומת סרלין פינת קראוזה לכיוון מזרח וקוראת לציית להוראות השוטרים ולהימנע מהגעה למקום, עד לסיום הטיפול של גורמי המקצוע והסרת החשש לשלום הציבור.

חשש לקריסה בבניין בחולון (צילום: דוברות כבאות והצלה מחוז דן)
חשש לקריסה בבניין בחולון | צילום: דוברות כבאות והצלה מחוז דן

"בשל החשש לביטחון הציבור ובהתאם לבחינת גורמי המקצוע ההנדסיים, בוצע פינוי מהיר של כלל דיירי המקום", נמסר אתמול בהודעת המשטרה. עובדי עירייה הגיעו לסביבת הבניין וחילקו כריכים ושתייה לדיירים ולכוחות הביטחון. 3 עובדות סוציאליות מטעם העירייה הוזעקו למקום כדי לסייע למפונים.

הסדקים שהתגלו בבניין שקרס בחולון (צילום: דוברות כבאות והצלה מחוז דן)
הסדקים שהתגלו בבניין שקרס בחולון | צילום: דוברות כבאות והצלה מחוז דן
ביניין שקרס בחולון

"בהתאם לבדיקת המהנדסים, הדיירים לא יוכלו להיכנס לבניינים", נמסר בעדכון מטעמה של העירייה אתמול. "מדירות מסויימות הותר לפנות, בליווי משטרה ואנשי המקצוע, מספר חפצים קריטיים ותרופות מצילות חיים". לצד הפינוי, אנשי העירייה וכוחות הביטחון וההצלה גידרו את המתחמים ממספר כיוונים כדי לוודא שמירה על בטיחות.

מדוברות כבאות והצלה לישראל נמסר שהבניין ברחוב סרלין שפונה אתמול מדייריו "קרס מעצמו לפני זמן קצר. כרגע מתבצעת הערכת מצב של גורמי משטרה וכיבוי אש. מפקד מחוז דן, טפסר רונן מכטייב, הנחה את המהנדסים של עיריית חולון לבחון את המבנים מסביב לבניין שקרס וכיצד זה ישפיע על הבניינים שמסביב. גורמים מקצועיים העריכו כי פעולות פינוי הבניין שנעשו אתמול במהירות הצילו 36 משפחות מאסון כבד".