ועדת החוקה, חוק ומשפט אישרה היום (שלישי) כי החל מהלילה בחצות יופעל פיקוח אלקטרוני על כלל החייבים בבידוד בישראל, ולא רק על השבים מחו"ל. המשמעות היא שכל המבודדים יקבלו הודעה לאישור הפעלת האיכון על מיקומם, ומי שלא יסכים לכך – "תופעל עליו אכיפה משטרתית מוגברת", כלשון הודעת הוועדה.

השינוי המרכזי הוא הפעלת הפיקוח לא רק על השבים לישראל, אלא על כל מבודדי הבית שנחשפו לחולה קורונה. עם זאת, ההחלטה לא עברה פה אחד בוועדה. חה"כ גבי לסקי ממרצ התנגדה, והזהירה מפני מדרון חלקלק: "מי חותם על כך שלא יעשו בזה שימושים נוספים?". היא ביקשה לבדוק כיצד מפוקח המאגר ונשמרת פרטיותם של המבודדים.

יו"ר הוועדה חה"כ גלעד קריב אמר לאחר שהתקבלה ההחלטה: "יש לזכור שצעד זה מונע צעדים יותר דרסטיים שהמדינה ויתרה עליהם, כמו חובת המלוניות. נעקוב בצורה אדוקה על נושא מאגר המידע".

בתוך כך, מנכ"ל משרד הבריאות פרופ' נחמן אש אמר הבוקר בדיון שנערך בוועדת החוקה: "מגמת הירידה בתחלואה נעצרה, אנחנו נמצאים בשיא מאומתים מאז פרוץ המגפה". למרות זאת, לדבריו, עדיין לא רואים עלייה. "ממוצע של 8,000 מאומתים ליום זה מספר שלא היה קיים באף אחד מהגלים הקודמים, גם לא בגל השלישי", הסביר.