השחקן צבי שיסל הלך הבוקר (רביעי) לעולמו בגיל 75. שיסל נודע כשחקן אך היה גם במאי, מפיק ותסריטאי שהשתתף לאורך השנים בעשרות סרטים וסדרות שהפכו לנכסי צאן ברזל. בית החולים איכילוב הודיע בצער כי הוא נפטר בשל קריסת מערכות. דוד, בנו של צבי, ספד לו בשיחה עם N12: "לאורך כל הדרך הוא עשה צחוקים עם האחיות, עם הרופאים ואיתנו. היום בבוקר הוא עוד הצחיק אותנו מאודעד שהרדימו אותו להנשמה. זכינו להיות איתו ולאהוב איתו ולקבל את האהבה שלו."

שר התרבות והספורט, חילי טרופר: "צבי שיסל, היה במאי ושחקן ישראלי יוצא דופן ובעל כישרון נדיר. טביעות אצבעותיו ויצירותיו נשארות בלב ישראלים רבים, שיודעים לצטט פנינים רבות שהוא יצר. לשיסל שמור מקום של כבוד בתרבות הישראלית". גם איגוד אומני ישראל הביע צער על לכתו: "מהשותפות היצירתית שלו עם אריק אינשטיין וחבורת "לול", דרך שנים ארוכות של יצירה מוזיקלית, קולנועית, טלוויזיונית ותפקידים בסרטי קאלט וקלאסיקות ישראליות, שיסל מצא את דרכו ללב כולנו, ומותו הפתאומי מותיר חלל גדול בתרבות הישראלית".

צבי שיסל (צילום: חדשות 12)
צילום: חדשות 12

בריאיון האחרון שהעניק לחדשות 12, לפני כ-10 חודשים, סיפר שיסל על צילומי הקליפ "אובלדי אובלדה" של אריק איינשטיין. הקליפ, שיצא לפני 52 שנה, התחיל את התופעה שנקראת חברות לול, שיצרה את הסרט "מציצים".

מיקי גבריאלוב ציטט לזכרו את המשפט שנכתב עליו בשיר "סע לאט", וחתם "כבר מתגעגע". ניקי גולדשטיין, ששיחק תחת שיסל בחידוש ל"אסקימו לימון" משנת 2001, ספד לו: "במאי מדהים, איש קולנוע וטלוויזיה. איש שמסתכל בגובה העיניים והיה לי תענוג לעבוד איתו".

תפקיד המשחק הגדול הראשון שלו היה בשנת 1968 בסרט "השכונה שלנו", יחד עם שלישיית הגשש החיוור. מאז הוא השתתף גם בסרט האלמותי "מציצים" ו"עיניים גדולות", היה חלק מחבורת "לול" יחד עם חברו אריק איינשטיין, הפיק את המוזיקה לסרט "צ'רלי וחצי" וביים את ההמשך לסדרת אסקימו לימון "החגיגה נמשכת". הוא המשיך לשחק עד ימין האחרונים עם תפקידים בסדרות כמו "הקיבוצניקים" ו"אנחנו במפה" עם שלישיית מה קשור.

מועד ההלוויה ייקבע בהמשך.