משאית מסחרית תועדה אתמול (שני) "דוהרת" אל תוך צומת יד בנימין שבכביש 3 ופוגעת ברכב של תושבת היישוב, שבאורח נס נפגעה באורח קל בלבד. במקביל, נהג המשאית גם פגע פגיעה קשה בתשתיות החשמל והדרך לאורך הכביש. האירוע החריג תועד כולו דקה אחר דקה במצלמות הדרך של "נתיבי ישראל".

דניאל פובך, בקר תנועה ראשי במרכז הלאומי לניהול תנועה של חברת נתיבי ישראל, אומר: "אנו רואים עלייה חדה בתאונות בהם מעורבים נהגי המשאיות, אותם נהגים המוגדרים בחוק כנהגים מקצועיים ולכן הדבר משמעותי במיוחד. אנו מאמינים כי מדובר בקומץ אשר אינו מעיד על הכלל, אך העובדה שאלה נמצאים מרבית שעות היממה על רשת הכבישים זה בהכרח מטריד. אנו חווים נזקים לתשתיות בהיקפי מיליוני שקלים, אלה המתגמדים לצד הפגיעה בחיי אדם של אותם חפים מפשע הנקלעים לתאונות הדרכים".

משאית דוהרת לתוך צומת (צילום: נתיבי ישראל‎)
המשאית לאחר הפגיעה ברכב הפרטי | צילום: נתיבי ישראל‎

פובך מחברת נתיבי ישראל מוסיף בקריאה נרגשת: "בואו ניקח כולנו אחריות. שניה אחת של היסח דעת עלולה לעלות בחיי אדם, חיי היקרים לנו מכול. הדבר מדיר שינה מעיני וכאשת מקצוע אני יכולה לומר באופן חד וברור - לא מדובר בגזרת גורל".

המרכז הלאומי לניהול תנועה של חברת נתיבי ישראל שולט על 98% מרשת הכבישים הבין-עירונית, מזמין את הציבור להשתמש בשירותיהם בחילוצי דרך חינמיים ולסייע בדיווחים על מפגעי דרך, אליהם ישגרו את כוחותיהם המקצועיים. לדיווחים וחילוצים חייגו 2120*