השר לביטחון הפנים עמר בר לב זעם היום (רביעי), בעקבות נתוני האכיפה שפרסמנו - ולפיהם ביממה האחרונה חולק 32 דוחות בלבד על הפרת התו הירוק. "הנתונים של נוסבאום אינם נכונים", טען השר בר לב. "משטרת ישראל נתנה בשבועיים האחרונים 500 דוחות על אי-עטיית מסיכות והשלטון המקומי נתן סדר גודל של 1,500 דוחות".

אולם, הנתונים בכלל התייחסו לאכיפת התו הירוק והם אינם קשורים לאי-עטיית מסיכות. "אנחנו בהחלט אוכפים את התו הירוק", התעקש השר בר לב. "כשבאים לאולם אירועים, אנחנו מוודאים שיש אדם בכניסה שבודק את התו הירוק או בדיקת קורונה. אנחנו לא נכנסים לחתונות ומורידים אנשים מרחבת הריקודים, זו לא המטרה. המטרה היא שכולם יקחו אחריות - ואם לא יקחו אחריות אז נלך לסגר".

משה נוסבאום, עמר בר לב (עיבוד: פלאש 90)
משה נוסבאום, עמר בר לב | עיבוד: פלאש 90

כתבנו משה נוסבאום אמר לשר בר לב: "אתה בעיקר אומר מה אתם לא עושים או מה אתם לא צריכים לעשות, השאלה היא מה כן". השר בר לב הרים את קולו בתגובה: "נתתי לך נתונים ,בניגוד לנתונים שלך". נוסבאום השיב: הנתונים שלי הם של מנהלת האכיפה שאתה הקמת, שפועלת במשרד לביטחון הפנים", אך בר לב המשיך להתעקש: "הנתונים שלי יותר מדוייקים, בואו לא נתבלבל - אני השר לביטחון הפנים".

כתבתנו עמליה דואק פנתה לשר בר לב ואמרה: "אדוני, בשורה התחתונה אתה מפיל את האחריות על האזרחים ולא רואה את האחריות שלכם כממשלה". השר לביטחון הפנים השיב: "סליחה, אל תהי דמגוגית. אני לא אמרתי את זה, הדברים שלי הם שיש כאן אחריות כוללת - מצד האכיפה על המשטרה והפקחים, מצד האזרחים לעטות מסכות, שיהיה להם תו ירוק וללכת להתחסן".