המתווה לסגירת גלי צה"ל: הקלף נמצא בידיים של היועמ"ש אביחי מנדלבליט, שיקבע מה יעלה בגורל התחנה ואם להביא לסגירתה. אם הוא יאמץ את חוות הדעת של יועצים משפטיים אחרים במערכת הביטחון, שלפיה אין צורך בחקיקה - שר הביטחון בני גנץ צפוי לחתום על מסמך שישים קץ לפעילותה של התחנה הצבאית - כך פרסמנו הערב (רביעי) ב"מהדורה המרכזית".

בניין גלי צה"ל, ארכיון (צילום: יואב סטולר, חדשות)
סופה של התחנה הצבאית? | צילום: יואב סטולר, חדשות

במקרה שבו התחנה תיסגר, החיילים יישלחו לבקו"ם ורובם צפויים להשתבץ בדובר צה"ל. אלו שמועסקים כיועצים - יסיימו את העסקתם באותו הרגע ואזרחים עובדי צה"ל ינהלו משא ומתן לגבי הפיטורים. בתוך כך, צפויה להיות תחנת רדיו צבאית ששונה מאוד ממה שאנו מכירים כיום - ללא כתבים ואקטואליה, אלא רק תוכניות שמיועדות לחיילים ועוסקות בצבא.

סימן השאלה הגדול שמעסיק ישראלים רבים הוא מה יעלה בגורל גלגלצ, שנחשבת לתחנת רדיו פופולרית בישראל. דילמה זו עדיין קיימת ובשלב זה עדיין לא ברור אם תיסגר גם היא או שיוחלט לאפשר את המשך פעילותה.

שר הביטחון בני גנץ הורה ביוני האחרון להוציא את גלי צה"ל ממערכת הביטחון, בהמלצת הרמטכ"ל רא"ל אביב כוכבי - לאחר דיונים מקדימים שנערכו בצה"ל ובמשרד הביטחון ובשל הרצון לנתק בין מערכת הביטחון וצה"ל לבין פעילותה של תחנת רדיו עצמאית.

שר הביטחון בני גנץ מציג את רפורמת "נפש אחת" (צילום: טל עוז, משרד הביטחון)
שר הביטחון גנץ מעוניין בסגירת התחנה | צילום: טל עוז, משרד הביטחון

בסוף חודש יוני האחרון, פרסמנו לראשונה כי בשיחה שהתקיימה לאחרונה בין הרמטכ"ל אביב כוכבי לבין שר הביטחון גנץ, דרש הראשון: "לסגור את גלי צה"ל". הרמטכ"ל ביקש לחילופין להוציא מאחריותו את התחנה, זאת בעקבות סערות פוליטיות שמתעוררות בנוגע לגלי צה"ל חדשות לבקרים.

הרמטכ"ל התבטא בעבר בכמה פורומים שהוא נאלץ "לדברר" את גלי צה"ל ולהתעסק בסערות שהתחנה מעוררת יותר מדי פעמים לאחרונה, ולכן החליט לבקש משר הביטחון למצוא דרך לשים לזה סוף. חשוב לציין, כי כוכבי אינו היחיד שמחזיק בעמדה לפיה יש לסגור את גלי צה"ל. גם ראש אכ"א האלוף מוטי אלמוז כבר השמיע בכמה הזדמנויות עמדה זהה בפורומים סגורים ופתוחים.