שרפה גדולה פרצה הבוקר (שלישי) ביער באזור מחלף שורש הסמוך לכביש מספר 1 בדרך לירושלים. במקום פועלים כ-15 צוותי כיבוי של שירותי הכבאות וההצלה, ולמקום הוזנקו גם 6 מטוסי כיבוי. שליטה הושגה סמוך לתחנת הדלק, אולם הלחימה באש נמשכת בארבע גזרות שונות.

שירותי הכבאות וההצלה החליטו על פינוי תושבים ביישוב שורש ותושבי קו הבתים הראשון בשואבה. בשלב זה פונו כ-70-60 משפחות - לא בשל חשש לפגיעה בבתים, אלא בשל חשש לפגיעת התושבים מנזקי העשן. במשטרה ובכוחות הכיבוי החליטו שלא לקחת סיכונים - ופינו את כל המשפחות העומדות בסכנה זו.

שרפה משתוללת באזור מחלף שורש
6 מטוסי כיבוי הוזנקו

בקרב כוחות הכיבוי קיים החשש כי השרפה תתקרב ליישובים הסמוכים, כאשר היא מרוחקת כ-350 מטרים מקו הבתים הקרוב. בנוסף, קיים חשש שתתפשט לכיוון תחנת הדלק הסמוכה. נהגים רבים דיווחו על עומסי תנועה כבדים בשל השרפה, המשתוללת במרחק קצר מאחד מעורקי התנועה החשובים והעמוסים במדינה.

במהלך הצהריים דווח על שתי שרפות נוספות – אחת בעמק הארזים בכניסה לירושלים והשנייה סמוך ליער נחשונים בין כביש 6 לכביש 444. מנהרת הארזים נחסמה לכיוון ירושלים והתנועה מופנית על כביש 1 לכיוון סחרוב. לוחמי האש פועלים למניעת התפשטות וכיבוי האש ביער נחשונים. לקראת השעה 16:00 לא הושגה שליטה על השריפה והאש מתפשטת.

בסביבות השעה 14:00 דיווחו כוחות הכיבוי שהצליחו להשיג שליטה על השרפה באזור תחנת הדלק במחלף שורש. למרות זאת, בשאר המוקדים שבהם מתמודדים עם השרפה - שואבה, שורש וכביש 1 - עדיין נמשכים מאמצי הכיבוי. 

בשל חומרת השרפה, נציב שירותי הכבאות, רב-טפסר דדי שמחי, הגיע לזירת השרפה ומנהל על מאמצי הכיבוי. לפני זמן קצר הוא אמר: "אנו קרבים לשליטה על השרפה. האש החלה מרשלנות או מהצתה".

שרפה משתוללת באזור מחלף שורש
שרפה משתוללת באזור מחלף שורש

בחניון הסמוך לשורש חולצו כמה אוטובוסים של תלמידים שהיו בטיול במקום - ללא נפגעים. כוחות הביטחון במקום פועלים לאיתור מטיילים נוספים בקרבת הלהבות. בנוסף, התקבל דיווח על שרפת משנה שהתפתחה סמוך לרחוב הרימון ביישוב שורש.

סמוך לאתר השרפה המשתוללת מתקיים בימים אלה מחנה הקיץ של תנועת הנוער אריאל, וממוקם בקו שני לשרפה אחרי היישוב שורש. למרות שלא נשקפת סכנת חיים לשוהים במחנה, הוחלט בתום הערכת מצב משותפת בין גורמי המקצוע ומזכ"ל תנועת הנוער אריאל דביר עמיאר, לפנות את כל החניכים והחניכות עד לסיום האירוע.

שרפה משתוללת באזור מחלף שורש
שרפה משתוללת באזור מחלף שורש

כביש 1, שנחסם בתחילה בשני הכיוונים, נפתח לתנועה. כוחות הביטחון הביעו את החשש שהאש תפרוץ בבת אחת לכיוון הכביש ותעמיד את המכוניות שבו בסיכון. העליות למחלף שורש עדיין חסומות, וכך גם כביש 395 המחבר בין כביש 38 לצובה, שנסגר לתנועה אף הוא, וקיים עומס תנועה כבד באזור. השוטרים נמצאים במקום ומכוונים את התנועה לכביש 38.