הילד ירד ברחוב שגוי - הנהג הושעה: בשבוע שעבר, ביום הראשון ללימודים, הורידה בטעות הסעה מטעם עיריית ת"א-יפו ילד בן 6 ברחוב לא נכון. הילד, עם צרכים מיוחדים, לא היה מעולם לבדו ברחוב ורק במזל הצליח להגיע הביתה בשלום. בעירייה מסרו שהנהג הושעה ושמתבצע תחקיר.

בהקלטות שהגיעו לידי N12 נשמעת אימו של הילד, גליה שמילוב, מדברת עם האחראי על ההסעות שנוזף בה ש"היא צועקת", והיא בתגובה עונה: "אני לא צועקת, אני נסערת. אתה יודע מה הנהג שלך אמר לי? כשהבן שלי הגיע ואני בהיסטריה - הנהג בדיוק חלף ברחוב שלי. אז אני אומרת 'לו למה אתה משאיר את הילד שלי ככה?' אז הוא אומר לי 'קודם כל אני חדש, ודבר שני אני לא חייב לך, לא חייב להביא את הילד שלך עד אלייך'".

הילד עם הוריו (צילום: באדיבות המשפחה)
הילד עם הוריו | צילום: באדיבות המשפחה

בשיחה נוספת שעשתה האם עם המלווה שהיה בהסעה, הוא נשמע עונה לה שדבר כזה "קורה" ושהוא לא אחראי לכך.

"לצערי, לא פעם אנו נתקלים במקרים בהם ההסעות אינן מותאמות לצרכי הילדים," אומרת דניאל ביכלר, יו"ר עמותת דור איתן לקידום מעמד הילד בישראל. "נהגים שנוסעים בפרעות או מלווים שאינם עברו כל הכוונה או הכשרה לליווי ילדים ברכבי הסעות. כשמדובר בילדים עם צרכים מיוחדים הנושא קריטי עוד יותר ובמקרה הזה עצם הורדתו של הילד ברחוב שאינו מכיר ולא בביתו וללא ליוו פוגע לו בביטחון ובאמון - שגם כך קשה לבנות".

ביכלר הוסיפה: "אני מצפה מעיריית תל אביב לקחת אחריות, למצוא במיידית פתרון הולם עבור הילד וכן לדאוג שחברות ההסעות העובדות בשירותיה יפעלו על פי נהלים המתאימים לצרכי הילדים וביטחונם בזמן הנסיעה".

הילד והאם (צילום: באדיבות המשפחה)
הילד והאם | צילום: באדיבות המשפחה
דניאל ביכלר (צילום: הילה אייזינגר)
דניאל ביכלר | צילום: הילה אייזינגר

מהעירייה נמסר בתגובה: "עיריית תל אביב-יפו רואה את האירוע בחומרה. כבר למחרת הגשת התלונה ועד לבירורה, הנהג הושעה והנושא נמצא בתחקיר של העירייה".