היועצת המשפטית של משרד ראש הממשלה שלחה השבוע לעוזרו של נתניהו רשימה עם 27 מתנות שקיבל כשהיה ראש הממשלה - והוא מתבקש להחזיר אותן, כך על פי פרסום של בן כספית. אמש (שישי) פורסם ב"אולפן שישי" כי נתניהו קיבל מנשיא רוסיה פוטין ב-2017 חלק מספר תנ"ך מיוחד, הראשון שהתווסף אליו תרגום רש"י, ולמרות שנתניהו אמר כבר אז שימסור אותו לספרייה הלאומית - הדבר, כך מסתמן, לא קרה.

"במפגש עם הנשיא פוטין, הוא נגע באחד השורשים שלנו", סיפר אז על הפגישה נתניהו. "הוא נתן לי את הספר הזה - תעתיק של כמה עמודים של תנ"ך הראשון עם תרגום רש"י. וכמו בספר הקודם שהוא נתן לי, גם את זה אני אמסור לספרייה הלאומית".

ולדימיר פוטין ובנימין נתניהו (ארכיון) (צילום: רויטרס, חדשות)
נתניהו ופוטין בפגישה | צילום: רויטרס, חדשות

אלא שפנייה פנינו לספרייה הלאומית העלתה שהספר לא הגיע לשם מעולם אליה. דוברת הספרייה הלאומית השיבה לפניית חדשות 12: "מעולם זה לא הגיע אלינו הספר, והוא לא נמצא בחזקתנו". יצוין כי לפי פרסומים גם כד הפורצלן שקיבל נתניהו ממרקל וגם אחד משני פסלים של נשר מוזהב שאובמה נתן - עוד חסרים.

מטעמו של נתניהו נמסר בתגובה: "מיד לאחר עזיבתו של הנשיא הפוטין את מעון רה"מ, נמסר הספר למחסן המתנות במשרד ראש הממשלה להמשך טיפול על יד הגורמים המוסמכים מטעם המדינה, כמקובל".