בחודש פברואר האחרון זיו ליבוביץ' הגיעה לתחנת המשטרה בתל אביב כדי להתלונן על אונס שעברה. היא ביקשה להיחקר על ידי אישה, אך בתחנה נאמר לה שזה עלול לקחת זמן רב. לאחר שכנועים ליבוביץ' הסכימה שהשוטר א' יחקור אותה, אולם היא לא תיארה לעצמה שבשעה שהיא מגישה תלונה על אונס – היא תוטרד על ידי החוקר.

ליבוביץ' תיארה בחקירה את האונס שעברה על ידי שני גברים שניצלו אותה כשהייתה תחת השפעת אלכוהול וריטלין. בשעה שהיא חושפת בפני החוקר את האירוע המטלטל שחוותה, הוא, לדבריה, ציין כמה פעמים שהוא מתרשם שהיא בחורה איכותית ואף הציע לה להיפגש בהמשך לקפה.

החוקר לא הפנה את זיו לבדיקה בחדר אקוטי וגם כשסיפרה שיש על גופה סימנים כחולים – הוא לא ביקש לתעד. יומיים לאחר מכן ליבוביץ' מקבלת שיחת טלפון מהחוקר בשעה עשר בלילה. "רציתי לראות שהכול בסדר איתך, עברת הרי אירוע קשה", הוא אמר. "איך העבודה החדשה? אם יש איזו בעיה או משהו את יכולה להתקשר. שיהיה לך לילה טוב וחלומות פז". 

"המשטרה והפרקליטות לא מייצגות אותי, הן מייצגות את עצמן"

זיו ליבוביץ'

לאחר שהוזמנה להמשך חקירה במשטרה היא השמיעה לחוקרת את השיחה עם השוטר ואחרי חודש קיבלה שיחה ממח"ש. במח"ש סגרו את התיק נגד השוטר בטענה להיעדר חשד לעבירה פלילית. התיק בעניין האונס עבר לפרקליטות - וגם הוא נסגר מבלי לחקור את החשודים.

"המשטרה והפרקליטות לא מייצגות אותי, הן מייצגות את עצמן", אמרה ליבוביץ'. "אני נפגעת ואני לא מסוגלת בכלל מנטלית להבין מה הזכויות שלי". כעת, לאחר החוויה הקשה שעברה, זיו נלחמת שכל נפגעת תקיפה מינית תקבל ייצוג משפטי מהמדינה לליווי בתהליך.

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "מיד עם קבלת התלונה נפתחה חקירה, שבמהלכה בוצעו כל פעולות החקירה הנדרשות בליווי הפרקליטות. לאחר שהחקירה הושלמה והועברה לעיון והחלטת הפרקליטות. במקביל, לאחר שהתלונה נגד השוטר נבדקה על-ידי מח"ש ולא עלה חשד לפלילים, הנושא הועבר לבדיקה של קצין תלונות הציבור ואנו נפעל בהתאם לתוצאה".

מהמחלקה לחקירת שוטרים נמסר: "לאחר בדיקה יסודית, הוחלט להעביר את התיק לטיפול היחידה לתלונות הציבור, שכן מחומר החקירה לא עלה חשד לעבירה לפלילית, להבדיל מחשד לעבירה משמעתית".