ראש הממשלה דוד בן גוריון ורעייתו פולה נזכרו, באיחור של חמישה חודשים, שלא שילמו על ביצים שרכשו ממחלק הביצים של תנובה. הם שלחו את התשלום למחלק הביצים, צבי חביבי ז"ל שנפטר מאז, בצירוף מכתב התנצלות - שאותו מצאה כלתו יהודית, בעת שסייעה בפינוי תכולת דירתו עם מעברו לבית אבות.  

המכתב שרד בין כל המסמכים והחבילות בתוך קלסר מאז 1954 ולא נפתח במשך שנים ארוכות, רק שנים לאחר מותו של צבי החליטה יהודית לעיין במסמכים, ומצאה את המכתב שריגש את כל בני המשפחה.

המכתב של בן גוריון למחלק הביצים
מכתב ההתנצלות של בן גוריון למחלק הביצים

במכתב, שנשמר כל השנים על ידי מחלק הביצים של תנובה, מתנצל בן גוריון על כך שהם שכחו את החוב לתשלום: "למר צבי חביבי, בן יהודה 236 תל אביב. רצ"ב תמצא המחאה על סכום של שבע לירות וחמש מאות פרוטה תמורת הביצים מיום 12.5.54. אשתי מצטערת מאוד כי הוסח מלבה החוב הזה, ואיתך הסליחה. בכבוד רב, ד. בן גוריון".

אתמול החליטה כלתו לשעבר של צבי לשתף את החברים במכתב הישן, והעלתה אותו לפייסבוק שלה. "המכתב אומנם קשה לקריאה", כתבה יהודית וולדהורן, "אך אותנו זה ריגש מאוד. אתמול, לאחר כל השנים האלה, תרגמתי את המכתב לאנגלית", היא הוסיפה. "העברתי אותו עם הסבר ארוך לשני נכדי שנולדו כאן בארצות הברית (בני 25 ו-30) וממש הייתי גאה כמה שהם התרגשו מהעובדה שדוד בן גוריון בעצמו ישב וכתב מכתב שכזה".