הקרב על המשמורת של איתן בירן בן ה-5 נמשך: בסוף השבוע התלוננו בני משפחת בירן למשטרה כי איתן נחטף והוטס לישראל ללא אישורם, על ידי הסבא שביקר את נכדו - ולא החזיר אותו הביתה בשעה המוסכמת. גלי פלג דודתו של הניצול היחיד באסון הרכבל באיטליה התייחסה לכך היום (ראשון) והודתה: "לא חטפנו את איתן - החזרנו אותו הביתה".

"לא חטפנו את איתן ולא נשתמש במילה הזאת", אמרה פלג בריאיון לבן כספית ולינון מגל ב-103FM. "החזרנו את איתן הביתה ונאלצנו לעשות את זה אחרי שלא היה לנו שום רקע על מצבו הבריאותי והנפשי. אם השופטת לא הייתה קובעת מפגשים, לא היינו רואים אותו", היא הוסיפה.

בתוך כך, גם גיא פלג, אחיה של טל בירן, אימו של איתן, מסר ל-N12 על עניין החטיפה כי "לא יודע איפה איתן".

אסון הרכבל באיטליה (עיבוד: AP, באדיבות המשפחה)
אסון הרכבל באיטליה | עיבוד: AP, באדיבות המשפחה

ניר הרוש, חבר מערכת "חדשות הבוקר", שוחח הבוקר עם ע.ד, חבר של משפחת בירן. "זה היה יום ביקור של הסבא. השופטת קבעה שייפגשו כמה פעמים בשבוע. הסבא בא לקחת את איתן ב-11:30 בבוקר. הוא היה צריך להחזיר אותו ב-18:30, ולא החזיר", תיאר ע.ד, "ניסו להתקשר אליו לטלפון אבל הוא לא ענה. בסוף הם קיבלו מסרון ממנו שהילד בישראל".

ע.ד אישר כי איתן נמצא בישראל, וכי משפחת בירן פועלת מול הרשויות באיטליה כדי להשיבו למדינה. "לפני כמה זמן הם קיבלו הודעה מהעורכת דין שאכן הילד בישראל. הם מטפלים בזה עכשיו עם הרשויות, המשטרה, השופטת וכל מה שצריך. הילד נחטף".

ידיד קרוב של איה בירן (דודתו של איתן) סיפר אתמול ל-N12 על השתלשלות הפרטים: "הבוקר הסב הגיע לביקור ומפגש עם איתן, ביקור שהוסכם ותואם מראש". עוד סיפר: "הסב היה אמור להשיב את איתן לאיה סביב השעה השעה 18:30, דבר שלא קרה, הסב ניתק קשר עם איה, לאחר כמה שעות, התברר שללא אישור איתן הוטס לישראל". לדבריו, איה בירן פועלת כעת מול הרשויות באיטליה - מכיוון שהיא האפוטרופסית של איתן מאז האסון. 

איתן נשאר הנצר היחיד למשפחתו שנספתה, היה מצוי בחזקתה של דודתו איה, אחותו של אביו, שמתגוררת באיטליה. עם זאת, בארץ יש לו משפחה שמנהלת מאבק שמטרתו להחזיר אותו לישראל – לידי אחותה של אימו. לטענת משפחתה של אימו של איתן, מדובר בלא פחות ממחטף.