השמיץ ומחק: הלילה (בין ראשון לשני), ושעות לאחר שנמצאה גופת הילד חוסאם מקאזחה בן ה-10 מנצרת שטבע למוות, ח"כ אחמד טיבי עורר סערה לאחר שבחר להשמיץ את צוות המחלצים וטען כי הם קראו לילד "מחבל". בציוץ שפרסם טיבי, ושנמחק לאחר מכן, לעג הח"כ ללוחם 'להבה', יחידת העילית של כבאות והצלה, כשבחר לשים את המילה "עילית" במירכאות.

מקאזחה נמצא אתמול בבוקר ללא רוח חיים בחוף ארגמן שבעכו, כ-12 שעות לאחר שאביו בן ה-46 שעמו רחץ טבע גם הוא למוות באותו החוף. גופת הילד אותרה אחרי לילה ארוך של חיפושים וסריקות, ואמש, חבר הכנסת אחמד טיבי (הרשימה המשותפת) פרסם הקלטה מרשת הקשר של המחלצים וטען כי הם אמרו בזמן שמשו את הילד מהמים: "המחבל אצלנו - מעלים אותו לסירה".

עוד ציין בציוץ כי בעקבות ההקלטה הוא פנה לשר לביטחון הפנים עמר בר לב. ח"כ טיבי הוסיף כי מדובר ב"לוחם 'עילית' מיחידת כיבוי והצלה", ופרסם יחד עם הסרטון כתוביות בערבית ובעברית. לכן פנינו לדוברות כבאות הצלה כדי לקבל את תגובתם להקלטה, ובתגובה נטען שמדובר בפייק ניוז מוחלט. "קשקוש, לא היו דברים מעולם", נמסר ל-N12 בתגובה לפנייתנו. "מה שהם אומרים - 'קבל, אצלנו. מעלים אותו לסירה. מד"א דחוף'".

כשפנינו לח"כ טיבי כדי לקבל את תגובתו, הוא סירב להתייחס לתגובה ומסר בפשטות: "יש לך אולפן ואמצעים תשמע ותעדכן". בהמשך חזר בו טיבי, ובציוץ נוסף כבר והודה לאנשי הכבאות: "‏אני מקבל מעיתונאים שיש טענה של יחידת הכבאות שהוא אומר 'התקבל אצלנו' אחרים שמעו 'המחבל אצלנו'. שווה בדיקה. בכל מקרה תודה לכל אנשי הצוות והיחידה הזו שהשתתפו בחיפוש ולכל המתנדבים".

בהמשך הערב ניסו מספר גורמים בכבאות והצלה להשיג את ח"כ טיבי טלפונית ובאמצעות הודעות ולהעמיד אותו על טעותו. הוא לא ענה לכבאות והצלה. ראש לשכתו של נציב כבאות והצלה דדי שמחי שיגר הודעה ליו"ר הרשימה המשותפת איימן עודה, שבה כתב בין היתר: "חבר הכנסת טיבי מעוות בצורה כל כך בוטה וקיצונית את דבריהם. חבל שהוא בחר לפעול כפי שפעל".