"איבדנו חבר": כתבי "חדשות 12" נפרדים מרוני דניאל, פרשן "חברת החדשות" מיומה הראשון, שהלך היום (שני) לעולמו בגיל 73 כתוצאה מדום לב. גם בפוליטיקה ובתקשורת כולה מבכים בצער רב את מותו של חברנו העיתונאי, שהותיר אחריו אישה ושני ילדים.

ניר דבורי: "אימץ אותי אל חיקו"

כתבנו הצבאי ניר דבורי סיפר בתוכנית "שלוש": "איבדנו ואיבדתי חבר. מעבר להיכרות העמוקה של הצופים עם רוני, כי הוא התחיל לפני למעלה מארבעים שנה את דרכו העיתונאית, דרכינו הצטלבו לפני 19 שנים. הוא אימץ אותי אל חיקו, מאז למעשה לא נפרדנו. הוא גידל ולימד והדריך והכיל וליווה את כל הדרך הארוכה שעשיתי כאן ב'חדשות 12', יחד איתו בדסק הצבאי. יחד חרשנו את הארץ, בין בסיסים ויחידות, בין חקלאים, בגבולות".

"לאט לאט התקלפו השכבות", הוסיף דבורי. "מה שהיה תמיד שיחה על הצבא, הפך להיות שיחה על האישי והאינטימי. הוא נתן לי צוהר אל הכאב הפרטי שלו, אל האובדן שלו. רוני היה גם אב שכול. מכירים אותו כפרשן צבאי ואוהד הפועל תל אביב, אבל אני גם מכיר את רוני כקורא ספרות ואוהב שירה, שמצטט לי את יהודה עמיחי. פנוי עבורי ועבור רבים אחרים בכל שעה ובכל רגע. הייתי מדבר איתו בטלפון בכל יום, הרבה פעמים ביום".

הכתב הצבאי ניר דבורי נזכר: "זה היה מתחיל מחלוקת המשימות של היום יום, מי יקח אחריות על מה. זה נמשך עם השיחות האינטימיות והקרובות כל כך, שבהן היינו מתחילים לדבר על הדברים שהיו מפריעים או מתסכלים או מצחיקים את שנינו. דרך מתכונים - היה לו יום בשבוע, זה היה תמיד יום חמישי, הייתה מגיעה שיחת הטלפון על המתכון השבועי, כי זה היה לתכנן את מה שאני מבשל לשבת, והיה לו חשוב לדעת לא רק מה אני מבשל אלא גם לומר את העצה היומית שלו. הוא גם היה מתקשר תמיד ביום ראשון לדעת איך היה ואם צריך תיקונים".

"ככה צעדנו רוני ואני יחד הרבה מאוד שנים", ספד דבורי. "הסתכלתי עליו ורציתי ללמוד ולשאוב ממנו מה שאני רק יכול, ולהיות מקום שיכול להקשיב למשהו שאולי הוא לא היה יכול לפרוק במקומות אחרים. רוני היה יתום, אבא שלו קבור עד היום בבגדד. החלום הגדול שלו היה להגיע לקבר של אבא שלו".

רוני דניאל (צילום: אריאל ירוזולימסקי)
רוני דניאל | צילום: אריאל ירוזולימסקי

עוד סיפר ניר דבורי: "לאט לאט בשנים האחרונות, חברים טובים שלו הלכו לעולמם. המוכר שבהם היה אריק איינשטיין אבל היו עוד כמה. היה טלפון שהיה מגיע מעלמה בתו והוא היה עוצר את הכול כי עכשיו עלמה בטלפון. והגאווה הגדולה על ההישגים המדהימים של הבן עמית בלימודיו. הוא היה קשוב למצוקותיהם, בעיותיהם והרצון של אנשים להתייעץ. הקשב הזה והלב הרחב זה משהו שהוא כל כך עמוק וכל כך מרשים".

יואב אבן: "כתב שטח ב-100% עד יומו האחרון"

גם כתבנו לענייני בריאות יואב אבן ספד: "רוני יקר, חברי הטוב ושותפי לחדר ב-15 השנים האחרונות. אם היית יושב מולי עכשיו, בטח היית שואל אותי - זה כל הצפצופים האלה? מי זה כל האנשים האלה שכותבים לך כולם בבת אחת? אני הייתי מספר לך שאלה אנשים שמספרים לי כמה שהם אהבו אותך, וכמה הם מצטערים עכשיו בשבילי. אתה היית ממלמל משהו כמו 'אוי, נו באמת', או 'איזו הגזמה'. אבל האמת היא שזה נכון רוני".

"היית כוכב על, רוק סטאר של ממש, אהוב בכל מקום, על כל המינים, הדעות, המגדרים, הדתות, העדות והשבטים בארצנו. איך באמת אפשר היה שלא לאהוב אותך? מפוצץ במצבורי כריזמה שיכולים להספיק למדינה שלמה, מצחיק, חכם, שנון, חד, ידען, ספקן, סקרן, למדן, כל מה שנדרש לעיתונאי מבריק, גבר שבגברים וחבר שבחברים", הוסיף אבן.

"רבים לא יודעים את זה, אבל רוני היה כתב שטח ב-100% עד יומו האחרון, ממשיך לדהור ב-200 קמ"ש לעבר הכתבה הבאה, השידור הבא, עשייה של שני כתבים שגילם מחצית מגילו. הוא היה עילוי טלוויזיוני, אדם שיכול לחזור מיום שלם של צילומים בשטח ומיד להתיישב לכתוב - מבלי לצפות בכלל בצילומים", הוא סיפר. "הטקסט כבר כבר יושב לו אצלך בראש, והנה תהליך שלם וקשוח של יום או אפילו ימים של צפייה וכתיבה - מסתיים אצלך תוך דקות ספורות. הייתי נוכח בפלא הזה שוב ושוב, נפעם ונדהם בכל פעם מחדש". 

"רוני יקר, אתה יודע שמעולם לא הייתי או אפילו צפיתי במשחק כדורסל או כדורגל, אבל את אהבתך להפועל ת"א ולאריק איינשטיין ז"ל אמשיך לנצור לעד. אני זוכר היטב איך אריק אינשטיין ז"ל היה מתקשר אליך כמעט מדי יום, לעיתים אפילו כמה פעמים ביום, כי נתקע בתשבץ בעיתון עם שאלה שאין לו תשובה עליה. בדרך כלל ידעת את התשובה, וכשלא ידעת - הייתי אני עצמי מחפש אותה בגוגל (המצאה ששניכם כנראה פחות התחברתם אליה)", סיכם.

"אז אני מבטיח לך שלא משנה מי יישב שם בכיסא הזה מולי בעתיד, הפוסטר הזה שכל כך אהבת למרות שבעיניי הוא גדול מדי לחדר כזה קטן - יישאר שם לעד. נוסיף לידו תמונה שלך, כדי להזכיר לנו את אהבתנו אליך ואת הגאווה שלנו שזכינו להיות חבריך הקרובים".

דנה ויס: "איש אמיתי שאף פעם לא הסתנוור"

"רוני הוא ההפך הגמור ממה שרואים על המסך. אומנם הוא יכול היה להתווכח באולפן, אבל לא סבל שמישהו נפגע באופן אישי", סיפרה הפרשנית המדינית שלנו דנה ויס בתוכנית "שש עם". "הוא תמיד ידע להסתכל על הכתבים הצעירים, על המפיקים ועל הצלמים. רוני אף פעם לא הסתנוור מהטאלנטים והיה איש אמיתי".

"מספיק לומר רוני דניאל וכל אחד בחברת החדשות מחייך", הוסיפה. הוא הבין שחברת החדשות צריכה להיות משפחה כדי להצליח. בזכותו, בין השאר, הגעתי לחברת החדשות. בחינוכית הוא ראיין אותי ובזכות הריאיון הזה ידעו שאני בכלל קיימת".

גיא פלג: "אדם צנוע שאהב את צה"ל אהבת נפש"

"רוני היה איש של אנשים. הצופים רואים את המגישים, את הכתבים ואת הפרשנים - אבל מאחורינו יש צלמים, מפיקים וצוותים שלמים שעושים את העבודה. רוני היה חבר שלהם בראש ובראשונה, לא עניין אותו פוזה או מעמד", סיפר כתבנו לענייני משפט גיא פלג. "בכלל לא מקרי שמי שמצא אותו הבוקר מת בביתו הוא החבר הכי טוב שלו בעבודה, מפיק השטח שלנו אוהד איטח". 

"תמיד במערכת הבחירה של רוני לאוכל הייתה שוק התקווה. היו עושים לו קבב על מנגל מאולתר ומבחינתו זו הייתה המסעדה הטובה ביותר", נזכר. "כולנו מכירים את הביקורת שהייתה כלפיו על הזדהותו עם מושא הסיקור שלו - צה"ל. ברוני דניאל לא היה גרם של ציניות, הוא אהב את צה"ל אהבת נפש, את החיילים ואת הקצינים". 

"רוני דניאל היה אדם כל כך צנוע, ששידר פשטות ועממיות. אני מנסה להיזכר אם ראיתי אותו פעם נועל נעליים והתשובה היא לא. הוא היה תמיד עם סנדלי טבע וזוהר לא עניין אותו. עניינה אותו העבודה והחברים שלו לעבודה".

קרן מרציאנו: "קשה לדמיין את סיקור המלחמות בלי הקול של רוני מרגיע"

"החדשות אצלנו בבית והן עצובות. קשה לדמיין את הסיקור של המלחמות והמבצעים הצבאיים בשלושת העשורים האחרונים בלי הקול של רוני מרגיע", כך פתחה הפרשנית הכלכלית קרן מרציאנו את "תוכנית חיסכון". "פעם מרגיע, פעמים רבות, רבות מדי, נאלץ לבשר את הבשורות הקשות. לעיתים מתעצבן ונוזף במקבלי ההחלטות תמיד, אבל תמיד בשטח - קרוב למפקדים, לחיילים, להתרחשות האמיתית שרחוקה מהאולפנים".

תמיר סטיינמן: "דורות של עיתונאים ראו בך מצפן"

"כואב הלב רוני, כבר מתגעגע אליך, ספד כתבנו לענייני דרום, תמיר סטיינמן. "תודה על כל מה שעשית בעבורי מאז תחילת דרכי בחדשות ובשביל דורות של עיתונאים כמוני שראו בך מצפן. סנדלים, ג’ינס ומבט שאומר הכול - נוח על משכבך בשלום".

רוני דניאל ז"ל בדסק חדשות 12 (צילום: חדשות 12)
רוני דניאל ז"ל בדסק חדשות 12 | צילום: חדשות 12

אוהד חמו: "יחסרו לי ההומור, העקיצות והניתוחים על הנעשה בשכונה שלנו"

"אני עצוב באופן שאי אפשר לתאר. אתה תחסר לי עם השיחות התכופות אצלך בחדר, ההומור והעקיצות, הניתוחים על הנעשה בשכונה שלנו שהשמענו זה לזה כל אחד מנקודת מבט אחרת לגמרי", כתב בכאב כתבנו לענייני פלסטינים אוהד חמו. "ההקנטות, שיחות הטלפון אחרי שידורים כאלה ואחרים ובעיקר הלב הענק של אדם שהיה מצפן מוסרי בחברה הישראלית. ועל זה שאני כותב עליך ברשתות חברתיות אני יודע שהיית יורד עליי. אבל לוקח את הסיכון. רוני, אני אוהב אותך".

גלעד שלמור: "חבר אמיתי שלא מפחד מדאחקה"

"למרות שרוני בן הדור הישן מעולם לא יכולת לתפוס אותו באמירה שוביניסטית או גזענית. כולם בעיניו היו שווים, אבל בדבר אחד הוא היה עושה איפה ואיפה - הייתה לו העדפה לחיילים קרביים", אמר כתבנו גלעד שלמור בכאב. "כשהגעתי למערכת הוא מיד אימץ אותי ולימד אותי את כל מה שאני יודע - על איך מספרים סיפור בטלוויזיה, על איך מדברים עם המצלמה וגורמים לצופה להרגיש את השטח".

הייתה לי זכות גדולה ללמוד ממנו. רוני אהב מאוד את אריק איינשטיין ותמיד סיפר על השיחות הארוכות איתו ועל הבדיחות. לפני כמה שבועות אמרתי לו: 'רוני, יום אחד אני אספר על השיחות שאני מנהל איתך'", נזכר שלמור. "אלו היו שיחות מאוד מחכימות. רוני היה איש מאוד אותנטי, לא היה אצלו אחד בפה ואחד בלב".

"הוא אהד את צה"ל ולא התכוון להסתיר את זה. הוא נתפס כנץ גדול וביטחוניסט. מי שהכיר אותו ידע שמדובר באיש דת וספר עם לשון נוקשה, אבל לב רך. הוא היה חבר אמיתי, אדם שלא מפחד מדאחקה, בין אם זה לגנוב למנהל האולפן את האופנוע או לנעול את יואב אבן בחדר כדי שיחשוב שיש בעיה עם הדלת - אין ספור סיפורים שהם היו רוני. נפל בחלקי המזל האדיר לצמוח כעיתונאי ליד האיש הזה", הוסיף שלמור.

רוני דניאל, ברהנו טגניה וגלעד שלמור (צילום: החדשות 12)
רוני דניאל, ברהנו טגניה וגלעד שלמור | צילום: החדשות 12

דני קושמרו: "איש שאהב את המדינה הזו ודיבר מדם ליבו"

"עיתונאי, ישראלי, לוחם, ציוני, פטריוט, חבר. רוני דניאל, איש שאהב את המדינה הזו", ספד מגיש חברת החדשות דני קושמרו. "את האדמה שלה, את הלוחמים עליה, הלך מאיתנו בטרם עת. אנחנו אבלים והמומים. תחסר לנו מאוד".

"אנחנו מדברים על אדם שהיה חלק מהמערכת ונכנס לרשתות החברתיות, ורואה עד כמה האנשים כואבים את הכאב הזה", עוד סיפר קושמרו. "רוני היה עם גבריות ישנה וישראליות שאומרת 'אנחנו כאן, לא מפחדים ולא מתפנקים'. זה היה חלק מרוני הזה והוא לא התבייש בזה. הוא תמיד היה אמיתי מאוד והלך עם האמת שלו. ידעת שמה שהוא אומר זה מדם ליבו".

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Dany Cushmaro (@danycushmaro)

רוני דניאל ודני קושמרו בשידור ליד גבול עזה 2009 (צילום: קובי גדעון , פלאש 90)
רוני דניאל ודני קושמרו בשידור ליד גבול עזה 2009 | צילום: קובי גדעון , פלאש 90

הצלם אוהד איטח: "ליווה אותי בכל הרגעים בחיים, אבדה קשה"

"רוני היה איש מאוד מיוחד, במיוחד עבורי. הוא ליווה אותי בכל הרגעים אצלי בחיים. האבדה הזו מאוד קשה עבורי", ספד לדניאל צלם חברת החדשות אוהד איטח, אחד ממקורביו. "היה כיף להיות איתו - הוא היה מצחיק, נחמד וצוחק איתנו. נכנסים פתאום לחדר שלו במערכת והחדר ריק, זה נורא עצוב. לפעמים הוא היה בחופש והיה משעמם במערכת. רוני תמיד נהג להחיות את מה שסביבו".

רינה מצליח: "פיסה מתמונת החיים שלי נתלשה"

"כשאני יושבת באולפן, קשה לי לחשוב על רוני, לדבר עליו ולראות את התמונה שלו - ולחשוב שהוא איננו. אני הכרתי אותו לפני הרבה שנים ב'קול ישראל', כבר כמעט 40 שנה שאנחנו מכירים - ואני מרגישה כאילו פיסה מתמונת החיים שלי נתלשה", ספדה בדמעות רינה מצליח. "מהרגע שהגעתי ל'קול ישראל' נפגשנו, ונוצר בינינו קשר רגשי ועמוק. אני אוהבת את רוני בצורה שהיא גדולה ועמוקה. זה שנים שאנחנו מנהלים דו שיח, בעיקר על הכאבים זה של זו".

"הייתה בו כל כך הרבה רגישות. נכון, הוא אהב את הצבא, את המדינה ואת העם, אבל הוא בעיקר אהב אנשים. היה כל כך קל להתחבר אליו. היה קל להתרגש איתו, קל לריב איתו ולצחוק איתו שוב, קל להתחבק איתו וקל להחליף איתו חוויות. הוא היה בן אדם של אנשים".

אמנון אברמוביץ: "איש ללא מניירות וגינונים"

"רוני היה נטול פוזות במקצוע שבו כולנו כאלה. לא היו מניירות וגינונים. הוא לא ניסה למצוא חן. יחד עם זאת, חרף החזות הנוקשה למראית עין - הוא היה זקוק למילה טובה", ספד לרוני דניאל ב"מהדורה המרכזית" פרשננו הפוליטי אמנון אברמוביץ. "כשהיה מסיים את דבריו ב"אולפן שישי", הוא היה שואל אותי: 'היה בסדר'. בפרשת אלאור אזריה שאלתי אותו מה אתה עושה ואמר שלא אכפת לו מהרייטינג".

"הוא היה ישראלי כל כולו וידע שלישראלי אין קיום, אלא במדינת ישראל. אם הייתם מבקשים להגדיר את רוני במונח אחד - היה אומר קיבוצניק. היה איש אמיתי, ישראלי אמיתי ואיננו עוד".

 

העימות הסוער בין חברי הפאנל (צילום: חדשות 2)
רוני דניאל ז"ל ואמנון אברמוביץ' | צילום: חדשות 2

יאיר שרקי: "דוד שנהג בי בפרגון - כמעט תמיד על סיגריה מגולגלת"

"‏כולם יכתבו על רוני דניאל העיתונאי והפרשן הבכיר, אבל בשבילי הוא כמו דוֹד שנהג בי מהרגע הראשון בפרגון ובחברות שהתפתחה לשיחות טלפון ארוכות", ספד לדניאל כתבנו לענייני דתות יאיר שרקי. "על צבא ויהדות ועל שכול, הקנטות (ועצות) על זוגיות, מתכונים (כן כן) רכילות ברנז'אית וגם בדיחות קבועות. כמעט תמיד על סיגריה מגולגלת. כבר מתגעגע".

 דפנה ליאל: "רוני היה האבא הדואג בערב שבת סביב השולחן הסוער של הפאנל"

"האמת שאני עדיין מעכלת ומתקשה להאמין", כתבה כתבתנו בכנסת דפנה ליאל. "כבר 6 שנים שאני חולקת את ערב שבת עם רוני סביב השולחן הסוער של הפאנל. עם השנים זו הפכה משפחה אלטרנטיבית עם ההווי הפנימי והאופי שלה. רוני היה בה האבא הדואג. כזה שלא יחסוך ביקורת כשצריך. לא ממני, ולא מהמדינה שכל כך אהב. קשוח מבחוץ, אבל רך כמו חמאה מבפנים. אהבתי אותו והערכתי אותו. יהי זכרו ברוך".

עמית סגל: "האיש שרצה לא להתקלקל"

"אם אני צריך לסכם את רוני דניאל, זה הסיכום: הוא האיש שרצה לא להתקלקל", ספד פרשננו הפוליטי עמית סגל. "היה לו חוש צדק והייתה לו ציונות בריאה, והוא היה הפרשן היחיד שהכרתי שגם חרש שדות וגם הוביל חיילים לקרב וגם שידר משחקי כדורסל. אני כבר מתגעגע. לא אשכח אותך רוני".

אדוה דדון: "איש סוד מופלא"

"רוני חבר יקר ואהוב. כולם יכתבו על הפרשן והעיתונאי האמיץ, ללא חת, ציוני ופטריוט. אבל בשבילי היית האבא הדאגן מהעבודה", ספדה כתבתנו אדוה דדון. "זה שעמד לצידי בחופה ובירך בברכת ״שַׂמֵּחַ תְּשַׂמַּח רֵעִים הָאֲהוּבִים״, שבכה כשראה את בתי מיד לאחר הלידה ודרש שארגע קצת בכל הזדמנות. חלקנו את יום ההולדת וחגגנו יחד בשנים האחרונות על אף שההפרש בינינו 41 שנה".

"היית עבורי איש סוד מופלא. מעטים זכו להכיר את הרגישות, הלב הענק וחוש הצדק שבך. אני מודה לך על התמיכה מתחילת הדרך. הערצתי אותך. המומה וכואבת. תחסר לי מאוד", הוסיפה.

ברהנו טגניה: "הייתי מגיע מהשטח וישר נכנס לחדר שלו"

"אני חושב שבפעם הראשונה שהגעתי לפה  כל כך התרגשתי ואמרתי: 'וואו, זה בן אדם שאני רואה בטלוויזיה'. הוא הכניס אותי לחדר ואמר לי: 'יהיה בסדר, תצליח. אתה במקום הנכון' והוא חיבק אותי . הוא כל כך אהב לצחוק. הייתי מגיע מהשטח ונכנס ישר לחדר שלו. אני עדיין לא מעכל", שיתף בכאב כתבנו לענייני משטרה ופלילים ברהנו טגניה ב"שש עם".

"זה איש שאוהב אנשים. היה עוטף את כל המערכת וכשצריך להעיר - היה מעיר, כשצריך לכעוס - כועס וצחוקים. הייתי אומר לו בשיחות הטלפון שלנו: 'רוני, אתה חייב לעזור לי' והוא ענה: 'קודם כל, אני לא חייב' - והיה כמובן עוזר", הוסיף. באחת המלחמות בזמן שהיו אזעקות וחיפשנו איפה להסתתר, ראיתי את רוני אומר: 'בואו, הכול בסדר'".

ברהנו טגניה מספר על רוני דניאל ז"ל (צילום: חדשות 12)
ברהנו טגניה מספר על רוני דניאל ז"ל | צילום: חדשות 12

בן מיטלמן: "אתגעגע לשיחות שלנו שכמעט תמיד היו סביב ספורט"

"רוני דניאל, 1947-2021. עצוב כל כך לשמוע", כתב כתב הספורט שלנו בן מיטלמן. "אתגעגע לשיחות שלנו, שכמעט תמיד היו סביב ספורט ורק מעטות מאוד מביניהן (לרוכב כהכנה לשידור) על צבא וביטחון".

מיכל פעילן: "איש חם עם לב ענק"

"כשהגעתי לחדשות גיליתי שמאחורי הפרשן הצבאי הקשוח, עומד איש חם עם לב ענק", ספדה לפרשננו דניאל כתבתנו לענייני רווחה מיכל פעילן. "תמיד לקח אותי לשיחות שהכי חשוב זה הילדים, לפני העבודה. היה כועס עליי אם הרגיש שאני צדקנית מידי, ומחבק חיבוקים ענקיים כשהרגיש שאני נלחמת מלחמות חשובות. איזה מזל שזכיתי לחוות אותך רוני יקר".

 יונה לייבזון: "אהבתי את רוני מהרגע הראשון"

"הלב נשבר ואין מילים", פתחה את דבריה שליחתנו לארה"ב יונה לייבזון. "אהבתי את רוני מאוד, מהרגע הראשון שנפגשנו. הלב הענק שלו מתחת למעטה המחוספס יחסר לי מאוד".

משה נוסבאום: "מלך בלפרגן"

"אם היה משהו שרוני דניאל לא היה אוהב זה מה שאנחנו עושים. הוא היה אומר משהו כמו: 'אוקיי, הבנו. תפסיקו להתבכיין. יאללה, בואו נמשיך'. זה החספוס החיצוני ומבפנים הוא היה רך כמו חמאה ומלך בלפרגן", ספד לדניאל כתבנו לענייני משטרה משה נוסבאום.

"לפני כ-30 שנה היה ניסיון פיגוע בניצנים, אני ומשפחתי נקלענו אליו. חזרנו הביתה והאזנו לרוני, שהגיש יומן מיוחד ששודר בעקבות ניסיון הפיגוע. כמה דקות לפני כן הוא אמר לי: 'שמע נוסי, כל חיי חלמתי להיות באירוע כזה בלייב. לי זה לא קרה, אבל אני כל כך שמח שזה קורה לך ולא למישהו אחר'", הוא נזכר.

 ציון נאנוס: "כמו כוח טבע שלעולם לא יוכנע"

"יש אנשים שנדמים כמו כוח טבע שלעולם לא יוכנע. כך היה רוני דניאל. פרשן צבאי מיליטנטי, שידע גם לעשות מדי פעם כתבות עמוקות ומרגשות ולשאת מונולוגים חריפים", כתב על דניאל כתבנו ציון נאנוס. "כי כל דבר שעשה בא מהלב, היה אמיתי. אי אפשר לתפוס שלא נשמע יותר את קולו במסדרון בעבודה. בין אם בשיחה על הצבא או בדיון לא פחות. צרי על הסיכויים של ים מדר ב-NBA. רוני, זקן השבט, שתמיד ברך בהרמות כוסית בחגים, תמיד עזר בהתלבטות על קריינות ובעיקר - נראה כמו מי שיהיה איתנו תמיד. עדיין בהלם שהוא איננו. יהי זכרו ברוך".

רוני דניאל (צילום: החדשות)
רוני דניאל ז"ל | צילום: החדשות

יולן כהן: "היית לי דמות לחיקוי"

"עצוב. נשבר הלב. מבכה את מותו של חברנו רוני דניאל", ספדה כתבת "תוכנית חיסכון" יולן כהן. "תמיד אזכור איך עזרת, תמכת ועודדת. לימדת אותי הרבה, רוני. היית לי דמות לחיקוי במקצועיות, בחריצות, בצניעות ובלב הרחב. יהי זכרך ברוך".

יגאל מוסקו: "רתחן בלתי נלאה על עוולות"

"המאצ'ו האהוב שלנו. רתחן בלתי נלאה על עוולות ועל העוקם שהמדינה מתנהלת", כך כתב כתבנו יגאל מוסקו. "המחוספס עם הלב הענק. צ'או רוני".

 עופר חדד: "מורה וחבר לכל כך הרבה אנשים"

"מתחת לשכפ"צ והאריזה הביטחונית הקשוחה פעם עד הרגע האחרון לב רך וענק אדם נדיר וחם", ספד לדניאל כתבנו לענייני שטחים עופר חדד. "הוא היה אבא ומורה וחבר לכל כך הרבה אנשים. תחסר לנו רוני אהוב".

אפרת לכטר: "כולנו ידענו למי באמת הכי אכפת במערכת"

"קוראת את כל מה שהחברים כותבים, כל כך הרבה סיפורים מרגשים שממחישים עד כמה עמוק הפער בין הפרשן הקשוח בטלוויזיה לאדם שהוא כולו לב במציאות", ספדה לו כתבת "אולפן שישי" אפרת לכטר. "רוני היה אחד האנשים הראשונים לקבל אותי לפני שבע שנים כשהגעתי לחדשות כתבת צעירה ומפוחדת ולהגיד לי שהדלת תמיד פתוחה.

"לאורך השנים היו לנו אין-ספור שיחות. הוא היה תמיד יורד עלי 'את והיזידים שלך', ואומר שהמזל של הילדים שלי הוא שאבא שלהם לוחם קיבוצניק מהעמק, כי אחרת לא היה להם סיכוי. אבל לא אשכח איך לפני שנים אחרי כתבה שהתבקשתי לעשות ולא הייתה פאר העיתונאות, הוא התקשר אליי ואמר: 'את ואני יודעים בדיוק מה את יכולה לעשות, אל תסכימי לפחות'".

"לפני שבועיים ישבנו יחד בפאנל וזה לא היה הערב הכי מוצלח שלנו על המסך. אבל בפרסומות היו הרבה צחוקים, כי רוני היה אחד האנשים המצחיקים, וגם היה רגע של כנות כשחלקנו זיכרונות משרון אסמן ז"ל. הוא סיפר שכשדיבר עליו בשידור היה לו גוש ענק בגרון. 'אבל את יודעת, לא מראים'. "רוני חשבת שאתה מצליח להסתיר, אבל כולנו ידענו למי באמת הכי אכפת במערכת", הוסיפה בכאב. "גם מכל אחד מאיתנו, וגם מהמדינה הזאת. זאת הייתה זכות להכיר אותך. כבר מתגעגעת".
 

"אין פה עין אחת יבשה"