מורן בן אלי ושלושת ילדיה שנהרגו בתאונה הקטלנית בצפון מובאים למנוחות בבית העלמין במעלות תרשיחא. אב המשפחה ראובן שנפצע קשה בתאונה יצא על אלונקה מבית החולים כדי להשתתף בהלווייה. 

המשפחה עדיין מתקשה לעכל את הטרגדיה האיומה שפקדה אותם. שמעון, אביה של מורן, סיפר היום (חמישי) בכאב: "אנחנו גמורים, כשזיהינו אותם – נישקתי אחד אחד ואמרתי 'שמע ישראל'". "הייתה לנו משפחה מאושרת", הוסיף שמעון. "לא יודע איך נסתדר, לא יודע איך אפשר לקבור 4 פרחים אחד ליד השני". האב סיפר על בתו מורן ועל שלושת נכדיו, ועל האובדן הקשה והבלתי נתפס: "המשפחה נשברה לחלוטין".

מורן בן אלי ז"ל שנהרגה בתאונה בכביש 89 ובעלה ראובן שנפצע קשה
משפחת בן אלי, שמורן ושלושת הילדים נהרגו בתאונה והאב ראובן נפצע קשה

"ראינו את הדיווח בטלוויזיה על התאונה, ולא האמנו שזה הם", הוסיף. "אבל אז התקשרו אלינו ואמרו לבוא מהר לבית החולים. לא הייתי מסוגל לנהוג, הרגשתי הכי רע בעולם".

בר, אחותה של מורן, היא דיילת שהייתה בדרך לטיסה ללוס אנג'לס – עד שקיבלה את הבשורה המרה. "זה היה טלפון שברגע ששמעתי את האנחה הזו – ידעתי בשנייה". היא סיפרה על מורן: "הייתה אחות, אם ואישה מדהימה. נתנה לילדים הכל, ידעה הכל לפני שביקשו. אלוהים לוקח את הטובים ביותר".

אילנה ביבאס, שהייתה המחנכת של שני הילדים ליאם ודקל בבית הספר "הראשונים", ספדה להם: "דקל היה ממש כמו הילד שלי. זו מכה קשה, שני תלמידים ביום אחד. בלתי נתפס. הם היו עם שמחת חיים וצחוק, אי אפשר היה לפספס אותם - הפגינו מנהיגות והיו בדרנים". בבית הספר ערכו במהלך הבוקר שיחות אישיות עם התלמידים, והקימו פינה מיוחדת לזכרם: "ילדה שאלה מה פירוש מת? הוא יקום. לא מעכלים את זה".

פינת זיכרון בבית הספר של דקל וליאם ז"ל (צילום: חדשות 12)
פינת הזיכרון בבית הספר של דקל וליאם, שנהרגו בתאונה | צילום: חדשות 12

משפחת בן אלי שנהרגה בתאונה בכביש 89
דקל, ליאם ואנאל שנהרגו בתאונה בכביש 89
היום בשעה 15:00 יובאו למנוחות בבית העלמין בתרשיחא מורן ושלושת ילדיה – דקל בן ה-12, ליאם בן ה-10 ואנאל בת ה-3. ראובן בן אלי, האב בן ה-36 שנפצע באורח קשה, שב מוקדם יותר היום להכרה והתבשר שמשפחתו נהרגה. מצבו מוגדר כעת בינוני-קשה והוא יעבור בהמשך היום לאחת המחלקות הכירורגיות.

בין הנפגעים הנוספים בתאונה - הילדה בת ה-11 שנפצעה מונשמת ומורדמת בטיפול נמרץ ילדים, ומצבה מוגדר קשה עקב פגיעת ראש. במרכז הרפואי זיו מסרו כי ילד פצוע מאושפז בטיפול נמרץ, 16 ילדים פצועים מאושפזים במצב קל עד בינוני, ו-4 מבוגרים במצב קל.