אלי לנקרי ניצח בבחירות המיוחדות לראשות העיר אילת שנערכו אתמול (שלישי), לאחר שראש העיר הקודם, מאיר יצחק הלוי, עזב את התפקיד לטובת הכנסת. לנקרי כיהן במשך כמעט שני עשורים כסגן וממלא מקום ראש העיר, ולאחר פרישתו של יצחק הלוי הוא כיהן כראש העיר בפועל. "מחר אתייצב ב-8 בבוקר במשרד ואמשיך לעשות את מה שעשיתי 18 שנים רק הפעם כראש עיר", אמר לנקרי בהתרגשות לפעילים.

לפני ספירה של כ-200 מעטפות כפולות, לנקרי זכה ב-44.7% מהקולות, שהם 6,104 קולות כשרים מתוך 13,893 מצביעים בפועל. יריבו המרכזי בבחירות, ראש העיר לשעבר גבריאל קדוש סיים במרחק קטן אחריו עם 41.2% מהקולות, שהם 5,627 קולות כשרים. יעקב קסוס סיים במקום השלישי עם 7.2% מהקולות שהם 984 קולות כשרים. אחוז ההצבעה הסופי עמד על 25.41% -13,893 תושבים הצביעו מתוך 54,065 בעלי זכות הבחירה.

ניצחונו של לנקרי גרר תגובות במערכת הפוליטית. מועמדותו של לנקרי הייתה בזיקה למפלגת תקווה חדשה והוא התמודד מול המועמד בתמיכת הליכוד, גבריאל קדוש, שאף זכה לסרטון תמיכה עם יו"ר האופוזיציה נתניהו. הראשון לברך את לנקרי היה שר המשפטים גדעון סער: "ברכות לראש העיר הנבחר של אילת. תושבי אילת בחרו נכון לטובת העיר והחליטו להמשיך קדימה במקום לחזור אחורה". ראש העיר הקודם יצחק הלוי, גם הוא חבר במפלגת תקווה חדשה, בירך: תושבי אילת אתם זוכים בראש עירייה איכותי, מסור וישר אשר ישקיע את מרצו לטובת פיתוח העיר. ברכות לידידי וחברי אלי לנקרי".