פרץ גלעדי (72), גמלאי של רשות הטבע והגנים ומתנדב יחידת חילוץ גליל, נהרג אתמול (שלישי) כשיצא לסייע בחילוץ משפחה שככל הנראה סבלה מהתייבשות בנחל עמוד. מותו נגרם כתוצאה ממעידה במהלך החילוץ, שהובילה לנפילה אל מותו. 

בחודשים האחרונים עבד פרץ ב"שומר החדש" בפרויקט השמירה על כוורות הדבורים. ברשות הטבע והגנים היה פרץ פקח מוביל שנים ארוכות בגולן. בין השאר הוביל פרץ את פרויקט "פורסים כנף" לשמירה על ציפורים מקווי חשמל. 

פרץ גלעדי
פרץ גלעדי ז"ל

עובדי רשות הטבע והגנים נדהמו לשמוע על מותו ומסרו את תנחומיהם למשפחה האבלה, ובכללם גם לבנו של גלעדי, עמיחי, שמשרת היום כפקח בגולן. היום עתיד להתבצע תחקיר על אודות האירוע.

מהמשטרה נמסר כי "במהלך חילוץ בנחל עמוד מתנדב מטעם רשות הטבע והגנים (72) ולשעבר מחלץ מוביל ביחידת-חילוץ גולן מעד ונפל מגובה רב. הוא נפצע באופן אנוש, טופל בשטח ע"י מתנדבי יחידה החילוץ גליל כרמל ופונה לבית החולים זיו שבצפת בעזרת מסוק של חיל-האוויר. שם נאלצו לקבוע את מותו. אנחנו משתתפים בצער המשפחה".

שרון לוי, מנהל מרחב גולן במחוז צפון, ספד לגלעדי: "פרץ היה פקח אזורי שנים רבות בדרום הגולן ואח"כ כפקח יער יהודיה, משם פרש לגמלאות. למעשה לא עזב אותנו והמשיך להתנדב בכל דבר שקשור בשטח - ביחידת החילוץ גולן, ברט"ג, פיקוח ציד, הרעלות ומעקב אחר בעלי חיים. היה איש של אנשים ושל שמירת טבע, שימש כחובש והצלת חיי אדם היה תמיד בראש מעייניו".
 
לוי הוסיף: "כשהגיע לגיל 70 הודיעו לו שלא יוכל להמשיך להתנדב ביחידת חילוץ. הוא לא וויתר והגיע עד לשר לביטחון הפנים כדי שיאפשרו לו להמשיך. הוא היה בכושר מעולה. בחודשים האחרונים עסק בהגנה על כוורות מטעם השומר החדש. אובדן נוראי. הוא סיים את חייו במשהו שאהב לעשות".