החל מהיום (שני) מעבר טאבה יחזור לפעילות מלאה, ללא הגבלה על מספר הנכנסים. עוד הוחלט כי בשל התנועה הערה יורחבו שעות פעילות המעבר. ההחלטה התקבלה בהנחיית שרת התחבורה, ח"כ מרב מיכאלי ובשיתוף פעולה עם מנכ"לית המשרד ורשות שדות התעופה – זאת במטרה למצוא פתרון לביקוש הרב לאגרות הכניסה לסיני בתקופה הזו.

נדגיש כי החלטת משרד התחבורה מגיעה בעקבות שינויים רבים שנעשו במשרד התחבורה על רקע הגבלות הקורונה והצמצום המשמעותי ביכולת המעבר לסיני דרך מעבר טאבה. לפיכך, הוחלט במשרד על עבודת מטה נרחבת להקמת תשתית מתאימה – הן מבחינת כוח אדם והן מבחינת משאבים.

מעבר טאבה (צילום: נתי שוחט לפלאש 90)
מעבר טאבה ייפתח באופן מלא | צילום: נתי שוחט לפלאש 90

במשרד התחבורה מבהירים כי צעד זה מגיע לאחר שורה של צעדים שננקטו בחודשים האחרונים במטרה לייעל את פעילות המעבר, בהם: הרחבת היקף אגרות הכניסה, קיצור זמני הטיפול ומיגור תופעת הספסרות באגרות.

"חופש התנועה שלנו הוא זכות בסיסית ויש לשמור עליה מכל משמר", מסרה שרת התחבורה ח"כ מרב מיכאלי. "מעבר טאבה משמש במשך שנים ציר מעבר לתיירות למאות אלפי ישראליות וישראלים וככזה, נעשה הכול כדי להקפיד שהוא יהיה כמה שיותר נגיש, זמין ומהיר".

עוד הוסיפה כי מדובר בציר חשוב לקשר של ישראל ומצרים. "הקורונה שיבשה את מציאות חיינו, אבל בעבודה מאומצת הצלחנו למצוא את הדרך גם לאפשר מעבר ללא הגבלה וגם לשמור על הנחיות הקורונה", אמרה. "הקשר שלנו עם המדינות השכנות הוא קריטי, וכמו שהבטחתי עם כניסתי לתפקיד אני אעשה הכול כדי שהשותפות שלנו תתממש בכל מישור – מהמישור המדיני-ביטחוני ועד המישור התיירותי".