שיא במספר הנדבקים היומי: משרד הבריאות מעדכן הבוקר (שלישי) כי 1,372 נדבקים חדשים אובחנו ביממה האחרונה - שיא בגל הקורונה הרביעי בישראל. למרות מספר המאומתים הגבוה, מספר החולים במצב קשה נותר יציב ואף ירד מעט, וכעת הוא עומד על 62. הפעם האחרונה שבה מספר המאומתים היומי הגיע ל-1,400 היה לפני כ-4 חודשים.

לצד הירידה במספר החולים במצב קשה, חלה ירידה גם במספר המונשמים, והבוקר הוא עומד על 10. בסך הכול נערכו ב-24 השעות האחרונות 74,186 בדיקות.

שיעור הבדיקות החיוביות נותר גבוה ואף עלה ביחס לנתונים אתמול ועומד על 1.86%. אתמול אובחנו 430 מאומתים חדשים, מתוך כ-30 אלף בדיקות קורונה שנערכו במהלך סוף השבוע. שיעור הבדיקות החיוביות אתמול עמד על 1.47%.

ראש הממשלה בנט ובכירי מערכת הבריאות ממשיכים לקרוא לציבור לגשת ולהתחסן, ומבהירים כי זו הדרך הטובה ביותר להתמודד עם ההתפרצות המחודשת של וריאנט דלתא. הבוקר נודע כי ישראל סיכמה עם פייזר על משלוח של 200 אלף חיסונים נוספים שיגיע בשבוע הבא.

ראש הממשלה נפתלי בנט בישיבת ממשלה (צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ)
ישיבת ממשלה | צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ

ברקע העלייה בתחלואה ברחבי הארץ בתקופה האחרונה, בנט ושר הבריאות ניצן הורוביץ הבהירו אתמול בישיבת הממשלה כי הכוונה היא לפתוח את שנת הלימודים הקרובה כסדרה, תוך פגיעה מינימלית בתלמידים. אתמול חשפנו ב"מהדורה המרכזית" כי כבר הושגו הסכמות ומסתמן מתווה חזרה ללימודים ב-1 בספטמבר - ללא קפסולות ועם בדיקות מהירות. על פי המתווה המסתמן, ילדים שייחשפו למאומתים לא יישלחו לבידוד באופן אוטומטי.

בישיבת קבינט הקורונה שתיערך מחר יוצג לשרים המתווה המחייב את כל השבים מחו"ל להיכנס לבידוד למשך שבוע. הגורמים המקצועיים ממליצים על בידוד למשך שבוע, וייתכן שלבסוף יוסכם על פשרה של בידוד ל-5 ימים. ההמלצות מגיעות מצוות שהקים ראש הממשלה, יחד עם מומחים ממשרד התחבורה, רשות שדות התעופה ומשרד הבריאות.

מנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' נחמן אש, התייחס אתמול לסוגיית נתב"ג - וקרא לכל מי שלא מחויב לנסוע לחו"ל, שלא לעשות זאת - מכיוון שכך הוא מסכן את סביבתו הקרובה: "לצערי אני רואה עומסים ותורים בנתב"ג. זה לא הזמן לטוס לחו"ל למדינות שאינן חיוניות. מי שנוסע לחו"ל מסכן את עצמו ואת משפחתו".