הישראלים חוגגים את סוכות: אחרי שבשנה שעברה הכבישים במהלך חג הסוכות היו ריקים, אלפי מחסומים נפרסו ברחבי הארץ והמשפחות חגגו בנפרד בגלל הסגר, השנה כבר אפשר לחגוג ביחד. שעות לפני ערב החג, המשפחות ברחבי הארץ קישטו את הסוכות, מילאו את השווקים וחלקם בחרו לטוס לחו"ל ולחגוג באווירה אחרת.

"השנה בניגוד לשנה שעברה אין סגר ואפשר לארח את החברים ואת המשפחה", אמר אבי יוסף מרעננה. אנחנו משפחה שאוהבת לארח וסוכות זה חג בשנוי בשביל אירוח של משפחה וחברים". אבישג יוסף בתו הוסיפה: "אפשר להיות בסוכה הרבה, להיות עם המשפחה ולצאת לטיולים".

הסוכה של משפחת יוסף מרעננה (צילום: חדשות 12)
הסוכה של משפחת יוסף מרעננה | צילום: חדשות 12

גם היום המשיכו להיערך לחג. לא מעט אנשים מילאו את השווקים כדי לקנות את ארבעת המינים - אתרוג לולב, הדס וערבה. "היופי של זה הגידול - גובה, שקיעות ובליטות", ציין שאול מבני ברק. עומר סבן מבני ברק אמר כי "בדרך כלל האשכנזים ייקחו את הסוג הפתוח של הלולב, שעולה היום 60 שקלים ובהתחלה עלה 100 שקלים".

בזמן שהשמים פתוחים, אלפי ישראלים מנצלים את החופשה הקרובה וחוגגים את החג בחו"ל. אברהם דרמנקוב מבית חב"ד בסרי לנקה סיפר כי "בדיוק סיימנו לבנות את הסוכה. אנחנו אחרי ההכנות של כל הבישולים והעניינים. טובי דרמנקוב הצטרף לדבריו: "אנחנו מתכננים לארח בעזרת ה' עשרות ישראלים במהלך הלילה, במהלך היום ושאר החג".

>> לאן אפשר לטוס

בתוך כך, נרשמו עומסים רבים במתחמי הבדיקות, שכן הילדים מבלים בחופשת חול המועד. אורנית ג'ורנו מחריש, אם לילדות, היא רק דוגמה לכך: "אנחנו רוצים לנצל אטרקציות וללכת לעוד  פעילויות, כדי שיהיה לילדות מה לעשות".

מתחם בדיקות קורונה, כיכר רבין תל אביב, יולי 2021 (צילום: מרים אלסטר, פלאש 90)
עומס בבדיקות הקורונה | צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

ערן מלכה, מנהל מתחם הבדיקות בגני יהושע, מד"א, הסביר: "היום התמודדנו עם עומסים ממש כבדים בבוקר - סדר גודל של 500 נבדקים בשעה. בהזדמנות הזו אנחנו מאוד מאוד מבקשים, בואו לא ניצור עומסים מיותרים בזמן החג וטרם החזרה לבית הספר. תקדימו להגיע להיבדק, ולאסוף את ערכות האנטיגן לילדים".

אם עדיין לא קבעתם תוכניות לחג ותרצו לבקר בסוכה הגדולה בעולם, עכשיו אפשר לספר שהיא נמצאת ממש כאן בישראל, בירושלים.  איתמר אבוגוב מולדורף אסטוריה אמר כי "מדובר על כ-400 מטרים וגובה של כ-5 מטרים. בניית הסוכה ארכה כשבועות ארוכים לפני החג".