בלעדי: לידי N12 הגיעו התכתבויות וואטסאפ של נשיא לשכת הקבלנים בישראל, רוני מזרחי, נגד הקהילה הגאה. השיחה התנהלה בעקבות ההתבטאות של ח"כ בצלאל סמוטריץ' שלשום (רביעי), שלפיה מצעד הגאווה בתל אביב הוא הגורם לעלייה המשמעותית שחווה ישראל בתחלואה בקורונה. כך הוא כותב לקבלנים אחרים: "מי שרוצה ל*****ן בתחת (שיעשה את זה) אצלו בבית מתחת לשמיכות. לא צריך לראות את ההתבהמות ברחובות".

חלק מהמשתתפים בקבוצה הגיבו נגד האמירה, ואחד מהם כתב: "נסחפת... עשו תהלוכה זה הכול... וזה בטח לא מה שגרם לחזרה של הקורונה". בתגובה, כתב מזרחי: "בהזדמנות נדבר פתוח! אני מאוד ליברל, ויש דרך ארץ ולדעתי חצו את הגבול! קיבלו אצבע רצו את כל היד".

שר הבריאות ניצן הורוביץ הבהיר: "בניגוד לדבריו של המומחה למגפות מטעם עצמו, אין שום קשר בין התפרצות הדלתא למצעדי הגאווה". ח"כ יוראי להב הרצנו מיש עתיד חיזק את דבריו והוסיף: "עם שנאה, בורות ופחד לא בונים כלום. תפסיקו לצמצם אותנו למה שאתם חושבים שאנחנו עושים בחדר המיטות. לשיח כזה אין מקום בחברה שלנו, ובטח שלא בקרב בעלי תפקידים. בעולם מתוקן מר מזרחי היה מתפטר מיד. נמשיך להיאבק למען שוויון זכויות עד שלכל אדם בישראל יהיה מקום שווה ומלא".

ביקשנו מלשכת הקבלנים תגובה, והם הפנו אותנו לממלא המקום של מזרחי – משה נחום. בלשכה ביקשו להדגיש שמדובר בתגובה שלו, ולא של הלשכה: "אני לא מזהה כאן אמירה נגד הקהילה הגאה - אלא אמירה נגד קיום יחסי מין בפרהסיה. אני חושב שזה מעוגן אפילו בחקיקה, למיטב ידיעתי אפילו התערטלות בפרהסיה אסורה. יחסי מין ונטיותיו המיניות הם עניינו הפרטי של אדם, ראוי שכולם יכבדו את צנעת הפרט גם ערוץ 12".

מרוני מזרחי לא נמסרה תגובה.