שגיא בשן, כתב הדרום של "חברות החדשות" לשעבר, הלך היום (שבת) לעולמו בגיל 56, לאחר מאבק ממושך במחלת הסרטן. הוא הותיר אחריו ארבעה ילדים.

בהודעה שפרסמה המשפחה נכתב: "שגיא בשן הבן, האח, האב, החבר האהוב בעל הלב הגדול איננו. נלווה אותו בדרכו האחרונה מחר בשעה 18:00 בבית העלמין מנוחה נכונה בבאר שבע, משפחתו וחבריו".

שגיא בשן (צילום: N12)
שגיא בשן ז"ל | צילום: N12

בשן ז"ל היה מראשוני העובדים ב"חברת החדשות" עם הקמתה. לאחר שחרורו מצה"ל, שבו שירת כקצין בחיל השריון, למד תקשורת במכללה האקדמית ספיר. לאחר מכן, החל את דרכו כעורך וידאו ובהמשך התמנה לכתב הדרום של החברה - וסיקר בין היתר את האירועים הביטחוניים הגדולים ברצועה ואת ההתנתקות. 

אבי וייס, מנכ"ל חברת החדשות ספד לו: "שגיא חברנו, היה עיתונאי בחסד וסיקר עם כל כך הרבה אהבה את כל אחד מתחומי החיים של אנשי הדרום. הוא היה 'השריף' של האזור, הכיר את כולם וכולם הכירו אותו וידעו שהוא האיש שלהם בתקשורת. אנחנו עצובים מאוד על מותו ומחבקים את המשפחה".

במסגרת תפקידו, סיקר בשן את פינוי נצרים במהלך תוכנית ההתנתקות. כתבות ידועות נוספות של בשן עסקו בחיילי פלחה"ן גבעתי, ששישה מחבריהם נהרגו באסון הנגמ"שים בשכונת זייתון בעזה וליווה אותם ככתב "חברת החדשות". במקביל לעבודתו, שימש כמרצה בחוג לתקשורת במכללה האקדמית ספיר.

שגיא בשן (צילום: N12)
בשן ז"ל | צילום: N12

עם פרישתו מהערוץ ביוני 2010, הוא הקים את משרד יחסי הציבור "בשן-ברקוביץ אסטרטגיה" וכמה חודשים לאחר מכן, מונה למנהל התקשורת וההסברה בחברת כי"ל דשנים. בשנת 2013 מונה בשן למנהל המדיה והדיגיטל בתאגיד "כימיקלים לישראל" וב-2017 הקים בשן את "בשן תקשורת שיווקית" במסגרת עבודתו כיועץ תקשורת.

במשך למעלה מארבע שנים נלחם בשן במחלת הסרטן ולמרות זאת, המשיך בעבודה כמיטב יכולתו ואף סייע בניהול ההתמודדות הפוליטית של גדי ירקוני, תוך שתיעד את התמודדותו בסרט דוקומנטרי בשם "מיסטר T". לפני כחודש וחצי הוא אושפז שוב בבית החולים בשל מחלת הסרטן.

בתחילת החודש כתב בשן ז"ל בחשבון הפייסבוק שלו: "מהיום שחליתי במיסטר T יש הנחיית שחרור אחת ברורה: 'אם החום גוף עולה על 38.3 להגיע מיד לבית החולים....' (מחשש כמובן לזיהום כל שהוא.... ) (5 שעות של מיון בירור ובדיקות) ומאז אני בהמטלוגית בסורוקה כאן אני מתלוצץ עם רופאיי (הם תודה לאל לא) מרגיש טוב והדבר הכי חשוב (לי) שיש תאבון ומיסטר T שיזדיין (בסבלנות) כי כשיש לי תאבון רב לאוכל טוב ולחיים מאושרים אין ל-T כל סיכוי. כשאני צמא לחיים קצת חום וביקור תחזוקה קצר מדי פעם בסורוקה רק מזכיר מה באמת חשוב ומה לא... ולא מותיר סיכוי לאף מחלה..אז תיהנו מהמשפחה שלכם מהחברים ששם תמיד בשבילכם ומכל ביס ורק אח"כ קריירה וכל מיני כאלה".

בחודש יוני הוא כתב כשהיה בבית החולים סורוקה: "מיסטר טי חיכה בסבלנות....חיכה שתיגמר הקורנה...חיכה שיגמרו הסגרים...חיכה שתיגמר המלחמה ואז הנחית את 'המהלומה' פגע פגיעה ישירה במערכת החיסונית ושלח אותי שוב לבית החולים...עם חום גבוהה. הפעם T תפס אותי לא מוכן חייב להודות....ואני בקרב לעצור את נסיגת המערכת החיסונית אז מר טי אני מחשב את הנזקים וכבר משיב מלחמה שכחת רק שהלוחמות בשן כאן לצידי".

שגיא בשן (צילום: N12)
שגיא בשן | צילום: N12