נתפס ללא מסכה, התנגד - ונעצר בכוח: אירוע חריג התרחש אתמול (ראשון) במרכז ביג פאשן בטבריה לאחר שלקוח שסירב להיענות להוראות צו הבריאות למלחמה במגפת הקורונה ולעטות מסכה - נאזק ונלקח מהמקום. בתיעוד מהאירוע נראה הגבר מעוכב על ידי השוטרים לקול קריאות חלק מהקונים: "תתביישו, אתם חונקים אותו". לטענת המשטרה, הגבר סירב להזדהות כמה פעמים ונעצר רק לאחר שהתנגד בכוח לעיכוב. במשטרה אף פרסמו תיעוד ממצלמות הגוף של השוטרים המראה את מהלך האירועים המלא.

האירוע החל לאחר ששוטרים שנכחו בקניון הסגור זיהו גבר מתהלך עם אשתו ללא מסכה. כאשר ביקשו ממנו לעטות מסכה, הוא סירב. לאחר מכן, הם ביקשו ממנו להתלוות אליהם - והוא סירב בשנית. משכך, האירוע התפתח למעצר אלים אל מול קהל רב.

בתיעוד ממצלמות השוטרים ניתן לראות כי שוטר שפגש באזרח בסיור בקניון בטבריה ביקש ממנו תעודת זהות כיוון שהיה ללא מסכה. האזרח, תושב הדרום, טען כי הוא לא נכנס לחנויות - אך השוטר הסביר שמדובר במתחם סגור, קניון, המחייב עטיית מסכה. אשתו טענה כי יש לה אישור מיוחד להסתובב ללא מסכה אך לא הציגה אותו וכשהתעקשה השוטר אמר "למה שאנשים ידבקו בגללך?".

במשך דקות ארוכות סירבו בני הזוג להזדהות ולהציג תעודת זהות. לפרקים הם טענו כי הם נמצאים באזור האוכל, שיש להם אישור רפואי או שאכלו זמן קצר לפני כן גלידה.

בתוך כך, אתגר אכיפת תקנות הקורונה בישראל נמשך ו-1,600 פקחים גויסו למשימה ברשויות המקומיות. בסוף השבוע האחרון ניתנו בממוצע 215 דוחות ביום - 50 דוחות על הפרת בידוד, 148 דוחות על אי עטיית מסכה ו-13 על אי אכיפת תקנות התו הירוק.

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "לצערנו, שוב אנו עדים לניסיון להכפיש את פעילות השוטרים תוך שימוש בתיעוד חלקי ומגמתי שמציג רק את רגעי המעצר ולא את מה שקדם והוביל להם. מוקדם יותר הערב, במהלך משמרת במרכז קניות בטבריה, שוטר זיהה זוג ללא מסכה, ניגש אליהם וביקש מהם להזדהות לצורך רישום דוח. כפי שניתן לראות במצלמות הגוף של השוטר, הבעל סירב להזדהות, התעלם מקריאותיו החוזרות של השוטר והחל לעזוב את המקום כשהשוטר הולך בעקבותיו וכל העת שב ומבקש ממנו להזדהות".

"חרף האמור, החשוד התמיד בסירובו ועל כן נאמר לו כי הוא מעוכב אלא שגם לעיכוב החשוד התנגד ועל כן הודיע לו השוטר על מעצרו. גם בשלב זה, המשיך להתנגד והשוטר נאלץ להשתמש בכוח על מנת לעוצרו. מדובר ללא ספק באירוע מצער שהיה יכול להימנע אם האזרח היה משתף פעולה, מזדהה כנדרש ממנו בחוק ונשמע להנחיות השוטרים".