כשמסתכלים על הנתונים בכניסה לכל אחד מהסגרים בישראל מאז פרוץ מגפת הקורונה, ניתן לראות בבירור כי עם היציאה מהסגר מספר המאומתים היומי ירד באופן משמעותי. לעומת זאת, במספר החולים קשה נרשמה עלייה בכל פעם. הנתונים שהוצגו עוררו ויכוח סוער בפאנל בנוגע לנחיצות הטלת סגר והמשמעות של מהלך כזה. 

דפנה ליאל התייחסה לנתונים שהוצגו ואמרה: "להציג את הנתונים כך זה מאוד מתעתע, כי אי אפשר לדעת מה היה קורה ללא סגר". עמליה דואק השיבה: "גם בכירי משרד הבריאות אומרים בצורה גלויה שהסגר השלישי נכשל ומה שהציל את מדינת ישראל היו החיסונים. ברור שאי אפשר לדעת מה היה קורה אם לא היה סגר - אין פתרון קסם למצב, סגר הוא לא אופטימלי".

ירון אברהם הסביר מה לדעתו הנקודה הקריטית: "קטסטרופה אמיתית לא תהיה אם נגיע לסגר, אלא מה יהיה אם נגיע לסגר – והציבור לא יקשיב לו". עמליה דואק ענתה: "מה זה אם?! זה ברור שהציבור לא יקשיב, חלקים גדולים ממנו לא יקשיבו". דפנה ליאל ציינה כי "בסבבים קודמים דובר על כך שהציבור לא נענה, השבוע פרסמנו סקר שמראה ש-80% מהציבור אמר שאם יהיה סגר – הוא מתכוון להיענות לו, רוב הציבור נוקט באחריות וגם בפעמים קודמות המספרים ירדו".

ערד ניר השמיע נקודת מבט אחרת: "סגר זה לא פטיש כמו שאמר בנט שהיה באופוזיציה – זה פצצת אטום. אני מתקשה להבין את השיח הזה. במקום לשבת כאן, לצעוק ולדפוק על השולחן ולהגיד שסגר זה דבר שלא ייעשה, זו פגיעה חסרת פרופורציה בבריאות, בחירות, ביכולות האישיות. יש עלייה של 30% בפנייה לפסיכיאטרים. המצב קשה, אנחנו עוד לא מכילים את הסגרים שהיו, זה נכשל פעם ראשונה, שנייה ושלישית".

ערד: "את רוצה סגר", עמליה: "רוצה שיילכו להתחסן"

"שוחחתי היום עם שורת בתי חולים ברחבי הארץ והם אמרו שהתמונה שונה לחלוטין", הוסיף ערד, "מגפת הדלתא שונה לחלוטין. מרבית החולים כרגע הם מחוסנים, החולים קשה סובלים ממחלה קשה הרבה פחות סוערת ממה שראינו. החולים קשה באמת הם לא מחוסנים". כשעמליה ניסתה להעיר לו, הוא השיב: "את רוצה סגר". עמליה ענתה: "אני לא רוצה סגר. אני פשוט רוצה כמוך שאנשים שלא התחסנו שיילכו להתחסן". 

דפנה ליאל: "אף אחד מאיתנו לא רוצה לחיות במדינה שבה אם תקבל התקף לב או חלילה תיפגע בתאונת דרכים לא יהיה לך מקום להתאשפז בו. אני לא מקלה ראש גם בבריאות הנפש". ערד זעם: "אנחנו לא מתקרבים לשם, לא התקרבנו לשם וזו דמגוגיה לשמה". דפנה ליאל תקפה חזרה את ערד: "אני כופרת בזה שאתה הופך את זה לוויכוח בין עיתונאים. אני מביאה את הדברים שאני שומעת מהמומחים. מתנגדי הסגר הקיצוניים יגרמו לכך שהסגר יהיה פה את הסגר הארוך והקשה ביותר".