"הכעס לא יחזיר לי את הילד": הוריו של ברק חורי, הנער בן ה-12 שנדרס למוות בערב יום הכיפורים, התראיינו היום (שבת) לראשונה, סיפרו בכאב על הגעגוע לבנם ושחזרו את הרגע שבו קיבלו את הבשורה הקשה. צופית, אימו של ברק ז"ל, סיפרה: "הוא היה ילד יצירתי בצורה בלתי רגילה, ילד שנותן אהבה אין סופית ותמיד קופץ על כל הזדמנות לעזור".

"בגיל ההתבגרות הרבה ילדים שומרים דיסטנס מההורים, אבל ברק לא היה כזה. כמה אהבה שהיית רוצה - היית מקבל ממנו", סיפרה האם ופרצה בדמעות. "כל בוקר הייתי נותנת לו מיליון נשיקות, והיית אומרת 'כל נשיקה זה לרעיון שיש לך בראש'. שאלתי אותו אם כבר נישקתי את כל הרעיונות, ותמיד הוא היה אומר: 'לא, נשארו עוד קצת'".

הוריו של ברק חורי ז"ל (צילום: N12)
צופית ואיציק, הוריו של ברק חורי ז"ל | צילום: N12

עוד סיפרו ההורים כי ברק ניצל כל רגע פנוי ביום - הפך כל דקה לחמש. צופית סיפרה: "הוא פעל כאילו הוא על זמן שאול - כנראה הוא הרגיש. פעם הוא היה באיזה ריאיון ושאלו אותו מה חסר לך בחיים והוא אמר זמן. אני מניחה שהוא התכוון לכמה שעות ביממה, אבל הוא לא חשב שזה יקבל משמעות כזו - על זמן שאול בעולם הזה".

"התקשרנו אליו כמה פעמים, הוא לא ענה ואז פנינו למשטרה", שחזרו ההורים את הרגעים שלפני הבשורה על התאונה הקטלנית. "השוטרים עשו איכון לטלפון שלו ואז הופיעו בדלת. הם אמרו שיש תאונה, לקחו אותנו לבילינסון ולא דיברו כל הדרך בניידת". עוד סיפרה האם: "כשנכנסה להקת רופאים לחדר כבר הבנתי שהמצב גרוע מאוד. רבע שעה מאז שהגענו לבית החולים – כבר נגמר הסיפור".

ברק חורי ז"ל, בן ה-12 שנהרג בערב יום הכיפורים (צילום: באדיבות המשפחה)
ברק חורי ז"ל, בן ה-12 שנהרג בערב יום הכיפורים | צילום: באדיבות המשפחה

איציק וצופית, הוריו של ברק חורי ז"ל, התגאו מאוד בכישוריו הרבים ויוצאי הדופן. הם סיפרו שהיה מצייר, מתכנת רובוטים, עסק בנגרות, תופר וסרג. כמו כן, הוא גם שר, ניגן והיה שחיין בנבחרת תחרותית. "כל תחום שאפשר היה לחשוב עליו – הוא היה נוגע בו", סיפר האב בעיניים בורקות. "הוא היה מוציא לפועל כל רעיון שהיה עולה בראשו. היה עובד על כמה פרויקטים במקביל, וכשהיה מצייר – היה עם מוזיקת קלאסית". האם הוסיפה כי המוטו שלו היה "אני אמציא המצאה שתשנה את העולם".

על השאלה אם הם כועסים על הנהג שפגע בבנם, השיבו: "מה אפשר להגיד? זה הגורל, מכתוב מלמעלה. זה יעזור לי לכעוס? זה יקדם אותי לאיזשהו מקום? הכעס לא יחזיר לי את הילד שלי. אם זה היה היום שלו, זה היה יכול לקרות ליד הבית".

הוריו של ברק חורי ז"ל בחדרו (צילום: N12)
הוריו של ברק חורי ז"ל בחדרו | צילום: N12

במהלך הלילה שבין חמישי לשישי הוארך מעצרו של ערן אזולאי, הנהג החשוד בדריסה. אזולאי הורשע בעבר פעמיים בנהיגה בשכרות, ובפעם אחת מהן גם היה מעורב בתאונת דרכים. נטע שפיר, עדת ראייה לתאונה הקטלנית, סיפרה: "הרכב הגיע במהירות מטורפת, לא ניסה לזוז הצידה, לא ניסה לבלום - נסע דוך אלינו". 

הפרויקט לזכרו

הוריו של ברק ז"ל הקימו קרן לזכרו, שבמסגרתה יקדמו פרויקט מיוחד להנצחתו: "רצינו משהו שייתן לנו כוח להמשיך", סיפרה צופית. "הוא היה ילד מיוחד, ואני חושבת שאם נעשה פרויקט הנצחה שייתן השראה לילדים אחרים לפתח את היצרתיות שלהם – זה יעזור גם לנו להתקדם הלאה".

הוריו של ברק חורי ז"ל עם הרובוט שבנה (צילום: N12)
"חיפשנו דרך להמשיך, רוצים להשלים את הרובוט שבנה" | צילום: N12

מטרת המיזם היא להשלים את הפרויקט האחרון שפיתח ברק ולהפוך את רובוט כיבוי השרפות שבנה לשמיש. "נרצה להשתמש באב הטיפוס של הרובוט לאחר שיושלם, כדי לאפשר לבני נוער ללמוד באמצעותו ובהשראתו רובוטיקה ותכנות", סיפרו ההורים. "נרצה להיות מקור ידע לימודי עבורם – מתוך החוויה של ברק, שהיה צריך ללמד את עצמו".

לתרומה לפרויקט של ברק - לחצו כאן