אישה כבת 40 שהלכה ברחוב בחולון נפצעה היום (שבת) כאשר עמוד תאורה נפל ופגע בה. צוות של מד"א שהוקפץ למקום טיפל בה ופינה אותה לבית החולים. נסיבות האירוע עדיין בבירור אך עולה כי האישה טיילה עם ילדיה ברחוב בעת שנפל העמוד.

הדיווח הראשוני על האירוע התקבל בשעה 17:11 במוקד 101 של מד"א במרחב איילון. החובשים והפרמדיקים שהגיעו לזירת האירוע, ברחוב יגאל ידין בעיר, פינו אותה לבית החולים שיבא בתל השומר. ממד"א נמסר כי האישה במצב בינוני ובהכרה, וסובלת מחבלות בראש ובגפיים. 

אירוע נפילת עמוד החשמל' ברחוב יגאל ידין בחולון (צילום: מיקאל בוגלו חולון אונליין, noon)
עמוד החשמל שקרס בחולון | צילום: מיקאל בוגלו חולון אונליין, noon

פראמדיקית מד"א נעמי צבי, שהוקפצה לזירה וטיפלה באישה סיפרה: "ראינו עמוד תאורה גדול שנפל על המדרכה ובסמוך שכבה אשה כבת 40 בהכרה מלאה, היא סבלה מפציעות בגפיים ובראש, הענקנו לה טיפול רפואי ראשוני בשטח. העלנו אותה לניידת טיפול נמרץ והמשכנו לטפל בה בזמן הפינוי לבית החולים כשמצבה בינוני ויציב. היא סיפרה לנו בדרך שהאירוע התרחש כשטיילה עם הילדים ובדרך נס הארוע לא הסתיים קשה יותר".

אירוע נפילת עמוד החשמל' ברחוב יגאל ידין בחולון (צילום: מיקאל בוגלו חולון אונליין, noon)
שאריות העמוד שנפל | צילום: מיקאל בוגלו חולון אונליין, noon

רק בחודש שעבר נהרגה ד"ר אנה רימבורג מקריסת עץ במתחם בית חב"ד בטיילת בטבריה. ד"ר רימבורג, בעלה ואחד מבניה המתגוררים בעיר רחובות הגיעו לחופשה באזור, ובעת שסיירו בטיילת קרס עץ הדקל והרג את אנה במקום. השבוע נודע ל-N12 שמחוז הצפון של המשטרה צפוי להמליץ לסגור את חקירת האירוע - בהיעדר אשמה.

אנה רימבורג שנהרגה מקריסת עץ בטבריה
נהרגה מקריסת עץ בטבריה

לאחר התקרית עיריית טבריה שלחה למקום אגרונום שיבדוק את העץ, כדי להבין מדוע קרס בפתאומיות. יחד עם זאת, בבדיקה לא נמצא זכר לחדקונית הדקל, מזיק שפוגע בעץ ונחשד בהתחלה כגורם לתאונה. כמו כן, החוקרים לא מצאו רשלנות של גורמים אחרים, ועל כן הוחלט להמליץ לסגור את החקירה. יחד עם זאת, גורמים מטעם משפחת רימבורג לא קיבלו את ההחלטה וטענו שלא הגיוני שבתוך פחות מחודש נחקרו כל הגורמים האחראים מעיריית טבריה.


בהכנת הכתבה השתתף משה נוסבאום