הצי הבריטי חשף היום (רביעי) הקלטות שבהן נשמע איש צוות על סיפונו של כלי השיט שנחטף מול חופי איחוד האמירויות אומר שחמושים אירניים הסתערו על מכלית ה'אספלט פרינסס'. בהקלטה שהגיעה לידי סוכנות הידיעות AP נשמע איש הצוות אומר למשמר החופים האמירותי כי "חמישה או שישה גברים אירנים עלו על המכלית". 

"אירנים חמושים נמצאים על הסיפון", אומר איש הצוות ההודי בהקלטה שפורסמה. "אנחנו נסחפים. אנחנו לא יכולים להגיד לך במדויק מה זמן ההגעה שלנו לסוהר (הנמל הראשי של עומאן)". כשנשאל מה החמושים האירנים עושים על הספינה, איש הצוות נשמע מבולבל ואומר שהוא "לא יכול להבין אותם", לפני שהוא מסר את הקשר למישהו אחר.

הדיווח על התקרית מול חופי איחוד האמירויות

מההקלטות לא ברור אם מלחי הספינה, ממוצא הודי ואינדונזי, היו מצויים בסכנה מיידית. בצי הבריטי דיווחו כי החוטפים שהשתלטו על כלי השיט מול חופי איחוד האמירויות נטשו את הספינה מוקדם יותר היום, מבלי לפרט אודות הנסיבות.

הטיימס הלונדוני מדווח הערב כי למרות שמי שמוגדר "האיראנים" הסתערו על מכלית אספלט פרינסס וניסו לקחת אותה לנמל איראני - הצוות חיבל במנועי הכלי כך שהוא לא יכול לזוז, כך אמרו לאתר גורמים בממשלת בריטניה. בהסבר מפורט על ניסיון החטיפה אתמול של האספלט פרינסס, סיפר מקור ל"טיימס" כי "חוליה של איראנים חמושים נמלטה מהכלי לאחר שספינות מלחמה אמריקניות ועומאניות הגיעו".

ההודעה על סיום התקרית

אתמול (שלישי) הודיע משרד ההגנה הבריטי על אירוע ביטחוני חריג שהתרחש באזור נמל אל-פוג'יירה - סמוך לחופי איחוד האמירויות. בכלי תקשורת הבריטיים העריכו כי ייתכן שכוחות אירנים ניסו להשתלט על הספינה "אספלט פרינסס". גורמי ביטחון ימי בכירים אישרו את החשדות והדגישו כי ייתכן שמדובר באחת מבעלות בריתה של אירן. במשרד החוץ האירני הכחישו את ההאשמות על ניסיון חטיפה וטענו כי מדובר ב"דיווחים חשודים".