"תבינו שאנחנו באינתיפאדה לכל דבר ועניין": אלי רוזן, בן 27 מירושלים, הוא הצעיר שהותקף אתמול (שישי) על ידי צעירים ערבים בעת שחלף על פניהם בטיול עם כלבו ברחוב שמואל הנביא בעיר. בשיחה עם N12 מבית החולים הדסה הר הצופים, שבו הוא מאושפז, שחזר רוזן את הרגעים הקשים: "צעקו יהוד יהוד ותקפו אותי. זה היה לינץ לכל דבר".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בתיעוד מהתקיפה נראים עשרות צעירים ערבים תוקפים באלות, אבנים ובעיטות את רוזן. "יצאתי לטיול עם הכלב בערך ב-1 בלילה והותקפתי במכות רצח", תיאר. "צעקו יהוד יהוד ותקפו אותי. למזלי שרדתי את זה. מישהו אחר, פחות חזק או יציב, היה גומר שם את חייו - זו פשוט אינתיפאדה שלישית. קיבלתי בעיקר בוקסים לפנים, זה היה לינץ' לכל דבר".

"יחסית לכמות האנשים יצאתי בסדר, יחסית למה שזה היה. בתכלס - הייתי שבריר שנייה מהמוות וזה ממש נס", הוסיף רוזן ממיטתו בבית החולים. "אני אומר לכולם: תהיו ערניים ותבינו שאנחנו באינתיפאדה לכל דבר ועניין. המשטרה הגיעה רק בסוף והם פשוט עשו צחוק מעצמם".

"הם ירו כדורי גומי אבל ההתנהלות של המשטרה הייתה ממש לא לעניין וילדותית", ביקר רוזן את התנהלות השוטרים והוסיף: "ריססו גז מדמיע באוויר - לא מה שמצופה ממצב של סכנת חיים מכוחות משטרה שהסתכלו מהצד ולא הגיבו. הייתי שם לבד וזה פשוט נס".

על מצבו אמר רוזן: "יש לי שלושה שברים בחוליות, נקע ברגל שמאל והייתה לי נפיחות בראש שירדה. יש לי סימנים כחולים וסגולים, זה לא קל. הניצחון שלנו זה שאני אומר גם אם תבואו אלף איש, אנחנו ניצחנו ולא ניתן לזה לשבור אותנו. העובדה היא שאני עומד על הרגליים ועומד להשתחרר. שום דבר לא ישבור אותנו".

 

התקיפה של רוזן היא אחת מעשרות תקיפות שהתרחשו בתקופה האחרונה ברחובות ירושלים והועלו לרשתות החברתיות. במשטרה מסרו כי דווח אמש על אירועים נוספים. "במהלך הלילה התקבלו דיווחים אודות יידוי אבנים לעבר בתי מגורים וכלי רכב סמוך לרחוב שבטי ישראל, צומת זקס, בר לב, ואן פאסן והחומה השלישית. כוחות שהגיעו הותקפו באבנים אף הם ונאלצו להשתמש באמצעים לפיזור המתפרעים תוך שנעצר חשוד במעורבות ביידוי אבנים", נכתב בהודעת המשטרה.

עוד מסרו במשטרה כי "משטרת ישראל תמשיך לפעול לשמירת הסדר ומניעת התפרעויות אלימות, פגיעה בביטחון הציבור והגוף, וזאת תוך שימוש באמצעים והיכולות העומדים לרשותה, מעצרם של המעורבים ומיצוי הדין עימם".