אסון בנחל פרת: כוחות המשטרה הוזעקו הבוקר (שני) לנחל שבוואדי קלט - לאחר שדווח על תלמיד ישיבה בן 15 מירושלים שטבע במקום. צוותי מד"א ביצעו בו ניסיונות החייאה והוא הובהל במסוק אל יחידת הטראומה בבית החולים הדסה. בתום מאמצי החייאה שלא צלחו, הצוות הרפואי נאלץ לקבוע את מותו של הנער.

 לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בשעות הערב הודיעה המשטרה כי חקירה נפתחה וכי רב מהישיבה שבה למד הנער חשוד בגרימת מותו ברשלנות, לאחר שהנער קפץ למים. הרב נחקר בחשד זה ובהמשך יוחלט אם להביאו לדיון בבית המשפט בירושלים. 

"כוחות משטרה ומתנדבי המשטרה של יחידת חילוץ מגילות הוזעקו לנחל פרת לאחר שהתקבל דיווח על צעיר שככל הנראה טבע בנחל. הכוחות משו את הצעיר מהנחל", כך נמסר בהודעת המשטרה. בהמשך דווח על ניסיונות החייאה שנעשו על ידי מד"א וכן בבית החולים הדסה. 

"אל יחידת הטראומה פונה במסוק, תוך כדי החייאה מלאה, נער בן 15 אשר טבע בנחל פרת. מאמצי החייאה אינטנסיביים נמשכו אף ביחידת הטראומה על ידי צוותי הדסה, אך הם נאלצו לקבוע את מותו. אנו משתתפים בצער המשפחה", כך נמסר מבית החולים הדסה.

לפי נתוני ארגון "בטרם" לבטיחות ילדים, בחמש השנים האחרונות טבעו למוות 102 ילדים, כשב-29 מהמקרים הילדים היו בני 17-15. אורלי סילבינגר מנכ"לית ארגון "בטרם", מסרה: "טביעה היא גורם התמותה השני בשכיחותו מתאונות ילדים. בני נוער מהווים קרוב ל-30% ממקרי הטביעות, כשלרוב מדובר בטביעות בים ובמאגרי מים טבעיים. חשוב להבין כי מאגרי מים טבעיים אינם צפויים ויש בהם זרמים פנימיים שמגבירים את הסיכון לטביעה".