ילד בן 5 אותר היום (חמישי) במצב קשה, כשהוא מחוסר הכרה, בתוך רכב חונה בבית שמש. כוחות רפואה הוזעקו לזירת האירוע, ברחוב נחל דולב בעיר, ופינו אותו לבית החולים הדסה עין-כרם שבירושלים, לאחר פעולות החייאה שהצליחו. חוקרי המשטרה החלו בחקירת המקרה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

לפי הבדיקה הראשונית שביצעה המשטרה, הילד הסתבך בחגורת הבטיחות שנכרכה סביב צווארו. לפי החקירה, האם חנתה את רכבה ליד סופרמרקט בבית שמש והשאירה את הילד עם אחיו התאום ברכב, כשהמזגן פועל, ונכנסה לעשות קניות. כאשר היא חזרה, לאחר כ-40 דקות, היא מצאה את הילד מחוסר הכרה.

אנשי מד"א שהגיעו למקום מצאו אותו מחוסר הכרה עם סימני חנק שהותירה החגורה על צווארו. לאחר פעולות החייאה הם הצליחו להשיב לו את הדופק, ואז העבירו אותו במצב קשה מאוד לבית החולים, כשהוא מורדם ומונשם.

אלעד פינץ ואהרון אדלר, פרמדיקים של מד"א, סיפרו כי "כשהגענו למקום ראינו את הילד כשהוא בתוך הרכב מחוסר הכרה, ללא דופק וללא נשימה. מיד התחלנו בטיפול רפואי שכלל עיסויים, הנשמות ומתן תרופות".

בן 5 במצב אנוש לאחר שאותר מחוסר הכרה בבית שמש (צילום: איחוד הצלה)
מאמצי החייאה בילד שאותר ברכב, היום בבית שמש | צילום: איחוד הצלה

הפרמדיקים הוסיפו כי "כאשר חזר הדופק וליבו שב לפעום, פינינו אותו לבית החולים תוך המשך טיפול רפואי, כשמצבו מוגדר קריטי". החובש צבי מאיר מרקסון, מאיחוד הצלה, סיפר כי "בני המשפחה סיפרו שהילד איבד את ההכרה תוך כדי שהותו עם אחים נוספים ברכב שחנה בחניון של המרכז המסחרי". הוא הוסיף כי "ביצענו בו פעולות החייאה ובשלב זה מצבו מוגדר אנוש".

כשעה לאחר מכן, ילדה בת 7 אותרה כשהיא סובלת מהתייבשות לאחר ששהתה ברכב סגור בחריש. חובשים ופרמדיקים של מד"א העניקו לה טיפול רפואי ופינו אותה לבית החולים הלל יפה שבחדרה, כשמצבה מוגדר קל.

לפי נתוני ארגון בטרם לבטיחות ילדים, בעשור האחרון (2010-2020) מתו משכחה או נעילה ברכב 34 ילדים. בשנת 2020 בלבד מתו ארבעה ילדים משכחה או נעילה ברכב. אורלי סילבינגר, מנכ"לית הארגון, הסבירה כי "הקיץ מגיע והטמפרטורות עולות. ברכב סגור הטמפרטורה עולה במהירות ועלולה להגיע עד ל-70 מעלות". לדבריה, "שכחה ברכב מתרחשת לרוב במצב של שינוי שגרה, הסחת דעת ועייפות, לכן אסור להגיד לי זה לא יקרה".

סילבינגר הוסיפה כי "על כל אדם המסיע ילדים לאמץ הרגל מציל חיים למניעת שכחה - לפתוח את כל דלתות הרכב בסיום כל נסיעה, לשלוח הודעה לבן או בת הזוג כשהילד מגיע ליעד או כל אמצעי שמבטיח שאף ילד לא יישכח".