שעות אחרי שמאות בני אדם הפגינו בתל אביב וחסמו את נתיבי איילון, ראש הממשלה נתניהו נפגש עם יו"ר ארגון נכי צה"ל עידן קלימן בבסיס הקריה בתל אביב. בשיחה בין השניים ואחרי ששלחו מכתב תקיף לשר הביטחון גנץ, הבטיח נתניהו לבצע "רפורמה כוללת לטיפול בפצועים, נכים והלומי הקרב. נעשה זאת תוך שבועיים", כך לדבריו של ראש הממשלה. בארגון אומנם בירכו על הבשורה, אך מאסו מהצהרות: "נכי צה"ל שבעי הבטחות, נחכה למעשים בשטח".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

לאחר הפגישה המשותפת, אמר יו"ר ארגון נכי צה"ל קלימן כי "נשתף פעולה עם כל גורם כדי לקדם את הרפורמה וליישם את ההבטחות שניתנו, אבל עד שנראה עד השינוי נהיה דרוכים ואתם תהיו קשובים. יחד נחכה לפעולה ולביצוע. אנו חוששים מאוד כי מקרה חברינו איציק סעידיאן עלול לחזור על עצמו".

הוא הדגיש כי הארגון לא יסכים לפתרון ביניים: "לא נסכים להמשך הפגיעה הקשה בנכות ונכי צה"ל, שתרמו למדינה את היקר מכטל. נכון להיום, הם מופקרים לגורלם על ידי משרד הביטחון מזה שנים ארוכות וכולי תקווה כי היום ייחל השינוי. נכות ונכי צה"ל ראויים לטיפול וליחס מקיף, הוגן ומכבד".

מצדו, אמר נתניהו כי "מצוקתם של נכי ופצועי צה"ל היא אמיתית, כבר הרבה שנים שלא עדכנו את ההסדרים ביניהם, דרושה גם עזרה ראשונה וגם רפורמה מקיפה. קיבלתי את המכתב ששלחתם לשר הביטחון, בעקבות כך תיאמתי איתו שאנחנו נביא גם עזרה ראשונה וגם רפורמה כוללת לטיפול בפצועים, נכים והלומי הקרב. נעשה זאת תוך שבועיים בממשלה. זו ההצעה ואני חושב שהיא חשובה מאוד, מתקנת עוול נורא ומטפלת במצוקה".

הפגנת נכי צה"ל נגד משרד הביטחון בנתיבי איילון (צילום: החדשות 12)
חסמו את נתיבי איילון. הפגנת נכי צה"ל מוקדם יותר היום | צילום: החדשות 12
הפגנות מול משרד הביטחון‎ (צילום: חדשות 12)
צילום: חדשות 12

מוקדם יותר היום קלימן השתתף בהפגנה של נכי צה"ל ואזרחים נוספים שבאו וגילו הזדהות עם מצבו הקשה של איציק סעידיאן. "הזרוע שאחראית על טיפול בפצועי צה"ל קרס. אנחנו לא עול אלא המחיר של ההגנה על המדינה האהובה שלנו", אמר קלימן בהפגנה. "הדבר היחידי שאנחנו יכולים לעשות בשבילהם זה לתת להם טיפול הולם לא של משרד השיקום". בין היתר, מי שהגיעה להראות נוכחות בהפגנה הייתה ח"כ גלית דיסטל אטבריאן (הליכוד) שקיבלה תגובות קשות מהמפגינים.