הערב (שבת) מתבררים פרטים חדשים על השתלשלות האירועים שהובילו את סעידיאן לצעד הקיצוני והקשה בו נקט בשבוע שעבר. סעידיאן, שהצית את עצמו בכניסה למשרדי אגף השיקום בפתח תקווה, עדיין במצב אנוש. בחדשות סוף השבוע פורסמו פרטים על השיחה הקשה עם העובדת הסוציאלית והאיום האובדני שהשמיע לפני האירוע הטרגי. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

עד אמצע חודש דצמבר עבד סעידיאן בחצי משרה, ובעבור זה קיבל תגמול חלקי ממשרד הביטחון. בערך באותה תקופה הפסיק איציק לעבוד לחלוטין, ובעקבות כך ביקש מאגף השיקום להעלות לו את התגמול ולקבל את הסכום המלא, בשווי של כמה אלפי שקלים מדי חודש.

בתחילה אושר לו התגמול עד אמצע חודש מרץ בלבד, ובהמשך הוא נפסק לחלוטין. כתוצאה מכך, סעידיאן נאלץ לשוב ולערער מחדש בפני משרד הביטחון, על מנת שיוכל להמשיך ולקבל את הכסף. במצב זה עמד התגמול ממשרד הביטחון שלו היה זכאי איציק על 1,225 שקלים בחודש בלבד.

לכמה כסף זכאים נכי צה"ל?

יום לפני שהחליט להצית את עצמו הוא קיבל הודעה ממשרד הביטחון שעליו לעבור בדיקה מקיפה של אובדן כושר העבודה, ובינתיים הוא זכאי לקבל תגמול זמני בלבד. לאור הדברים הבהיר איציק לעובדת הסוציאלית שהוא לא מרוצה מהתשובה, ואף איים בפניה באותה שיחה בביצוע פעולה אובדנית.

תגובת משרד הביטחון: "בינואר 2021 איציק החל לקבל תגמול טיפול רפואי חודשי מלא, לאחר שהפסיק לעבוד. התגמול אושר תחילה עד מרץ 2021. יום לפני האירוע, עדכן אותו אגף השיקום כי התגמול יוארך עד ספטמבר 2021 כולל תשלום רטרואקטיבי בגין חצי חודש מרץ שטרם שולם".

בתוך כך, מהמרכז הרפואי שיבא, שם מאושפז איציק, נמסר עדכון על מצבו הרפואי. "מצבו של פצוע הכוויות מוסיף להיות אנוש, הוא ממשיך להיות מורדם ומונשם ועם סכנה מידית לחייו. הצוות הרפואי ביחידה הלאומית לטיפול בכוויות ממשיך להילחם על חייו", הדגישו.