אירוע חריג בין כותלי בית ספר יסודי בחריש: בשבוע שעבר במהלך אחד השיעורים העיר אחד המורים, איש כוחות הביטחון בעברו שנושא נשק ברישיון, לאחת מהתלמידות מהכיתה. רגע לפני שאותה תלמידה יצאה מהכיתה בכעס, היא צעקה לעברו: "כולם שונאים אותך, הלוואי שתמות". המורה השיב לה: "אני אהרוג כל אחד ואחת מכם ואז אתאבד". עד מהרה אמירתו הקשה והחריגה של המורה הפכה ל"שיחת היום" בקבוצת הוואטסאפ הכיתתי ולמעלה מ-20 מתלמידיה אישרו ששמעו את אמירתו החריגה של המורה.

האירוע נודע בעקבות כך שאחת מהילדות שחזרה את הסיפור בשיחה משפחתית במהלך השבת האחרונה. ההורים המודאגים פנו אתמול בדרישה למנהלת בית הספר שהמורה יחדול מללמד את ילדיהם, והיא השיבה להם כי הנושא נבדק ולעת עתה תהיה מורה שתלווה את המורה במהלך השיעורים. תשובתה לא התקבלה בעין יפה על ידי ההורים הנסערים שפתחו במחאה קולנית בין כותלי בית הספר ועדכנו את המשטרה באירוע החריג.

במקביל גם מנהלת בית הספר יצרה קשר עם המשטרה בעקבות המחאה שקיימו ההורים. המשטרה הגיעה לבית הספר, פיזרה את ההמולה והחליטה לעכב לחקירה את המורה שעומד שבלב הסערה. לאחר מכן המשטרה הגישה בקשה לבית המשפט השלום בחדרה להאריך את מעצרו, אולם השופט אהוד קפלן החליט לשחררו באופן מיידי.

"לא מצאתי שקיימת עילת מעצר של מסוכנות"

"האיום הנטען התרחש מספר ימים קודם לכן, ובעת שנאמרו הדברים, שאכן ניתן לראות בהם איום, אם אכן נאמרו בכלל, ודבר זה נתון בסימן שאלה גדול, איש מהנוכחים לא ראה בכך אירוע פלילי שמצדיק את התערבות המשטרה", הסביר השופט את החלטתו. "רק בחלוף מספר ימים נעצר החשוד, שמכחיש את המיוחס לו. לא מצאתי שקיימת עילת מעצר של מסוכנות. מדובר ככל הנראה בדברים שנאמרו בוויכוח או ברגע זעם, אם בכלל נאמרו". המורה שוחרר לביתו בכפוף לכך שלא ייצור קשר עם תלמידי הכיתה למשך 7 ימים.

בשיחה עם N12 התייחס חלק מהורים להחלטת בית המשפט: "מדובר בהחלטה מקוממת. כששמענו את החלטת בית המשפט הרגשנו עצבים בכל הגוף. 20 ילדים לא יכולים לשקר - לא מבינים איך השופט קיבל החלטה לשחרר את המורה ממעצר ועוד בהיעדר מסוכנות. מאוכזבים מהחלטת בית המשפט".

מעורך הדין עמירם אמיתי ועורכת הדין עידית שינו אמיתי שמייצגים את המורה נמסר: "אנו מברכים על החלטת בית המשפט הנכבד אשר הורה על שחרורו ללא כל תנאי. לא בכדי קבע בית המשפט הנכבד כי אין עילת מעצר של מסוכנות וחשש לשיבוש הליכי חקירה".

ממשרד החינוך במחוז הצפון נמסר בתגובה: "מדובר באמירות חמורות ביותר שאין להן כל מקום בכל חברה באשר היא ובטח שלא מצד איש חינוך האמון על טיפוח של ערכי סובלנות, נתינה וערבות הדדית. לנוכח חומרת הדברים, הנושא הועבר להליך משמעתי ולחקירת המשטרה. במקביל, המורה הורחק מהכיתה".

תגובת עיריית חריש: "חריש היא העיר הצעירה בישראל, אשר כמעט 50% מתושביה הם ילדים, והעירייה מעמידה את החינוך בראש מעייניה. ככלל, אנו עושים כל שניתן כדי להעניק מוגנות וביטחון לתלמידי העיר. לגופו של עניין, מדובר בתלונות אשר נמצאות כעת בבירור ובחקירת משטרה. אגף החינוך בעירייה מלווה מקרוב את הטיפול במקרה על ידי משרד החינוך".