"הרגו לי את הילדה", כך זעק אבי דרעי, אביה של אושר שמתה ביום חמישי לפנות בוקר לאחר שאכלה מוצר חלבי אליו הייתה רגישה, במסעדה בשרית כשרה בראש פינה. "זה לא היה צריך לקרות" אמר האב בהלוויה שנערכה אחר הצוהריים בבית העלמין בחצור הגלילית. מחקירה ראשונית עולה כי אושר הבינה מיד כי הקצפת שאותה אכלה היא חלבית ופינתה את עצמה לבית החולים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

שלשום בשעה 22:00 סעדה דרעי יחד עם חברתה במסעדה הבשרית הכשרה שהייתה מלאה עד אפס מקום. השתיים הזמינו קינוח פרווה - ולאחר שהגלידה במסעדה נגמרה, שלח הטבח, בן 19, את אחד העובדים לרכוש גלידה צמחית - אך זה רכש בטעות גלידה חלבית.

אושר דרעי (צילום: אינסטגרם, צילום מסך)
צילום: אינסטגרם, צילום מסך

דרעי אכלה את הקינוח, חשה ברע ופונתה עצמאית לבית החולים זיו שבצפת. במקביל, יצרו השתיים קשר עם המסעדה והבינו כי נעשתה טעות. עם הגעתה לבית החולים, התמוטטה דרעי ובוצעו בה פעולות החייאה שבסופן נאלצו צוותי הרפואה לקבוע את מותה.

"היא הייתה ילדה כל כך טובה, בתי היקרה לי. אני לא מאמין שאנחנו נפרדים ממך ולא ניפגש עוד לעולם", אמר האב. "זה לא היה צריך לקרות. הרגו לי את הילדה". חברתה, טליה סננס אמרה כי "אושר כשמה כן היא. לכל מקום אליו הגיעה, הביאה איתה אושר ושמחה. ידעת להרים את כולנו. כולם רצו את חברתך. נשארנו המומים וכואבים".

אימה של אושר דרעי מתייחסת למקרה הטרגי

שמעון סויסה, ראש המועצה המקומית חצור הגלילית, ספד: "זה מהאסונות הקשים שנפלו עלינו ביישוב. נכנסתי אתמול לבית המשפחה ולא היו בפי מלים לנחם, כי אין מילים לנחם. אושר, הלכת לארוחה לחגוג עם חברה כי רצית לשמוח את שמחת עם ישראל. למדנו על אושר שבכל מקום אליו הייתה מגיעה היא הייתה במרכז והביאה אושר לחברים. אושר השאירה חתם אחריה ב-32 שנותיה היא עשתה טוב לעולם".

מחקירה ראשונית של האירוע עולה שאושר הספיקה לדבר כמה פעמים עם אמא שלה ועדכנה אותה שהיא יוצאת לבית החולים. בשיחה אושר אמרה: "אמא, אני לא מצליחה לנשום! תגיעי בבקשה מהר". כאמור, ברשותה של אושר לא היה מזרק האפיפן שבו היא השתמשה במקרי חירום - מה שהוביל להידרדרות במצבה - ולבסוף למותה.