המחווה המרגשת ליד מיטתו של איציק: הזמר אביב גפן הגיע אתמול (רביעי) לבית החולים שיבא כדי לשיר ולנגן לאיציק סעידיאן, נכה צה"ל שסבל מפוסט-טראומה והצית את עצמו בשבוע שעבר מול אגף השיקום של משרד הביטחון. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

סעידיאן סובל מסיבוכים שונים - והימים הקרובים צפויים להיות קריטיים במלחמה על חייו. למרות שהוא מונשם ומורדם ומצבו מגדר אנוש, בזמן ביקורו של גפן ששר וניגן לו שני שירים ליד מיטתו, דיווחו בבית החולים על שינוי מסוים שחל במדדים שלו. 

מוקדם יותר אתמול, דווח שחלה הידרדרות במצבו של סעידיאן. הוא עבר ניתוח בימים האחרונים ועבר להתאוששות, אך מצבו החמיר. בהודעת המרכז הרפואי שיבא - תל השומר נכתב: "ביחידה הלאומית לכוויות במרכז הרפואי שיבא ממשיכים להילחם על חייו של איציק סעידיאן, שאושפז בשבוע שעבר במצב קריטי. מצבו אנוש ונשקפת סכנה מידית לחייו". 

איציק סעידיאן (צילום: החדשות 12)
איציק סעידיאן. משפחתו מבקשת להתפלל לשלומו | צילום: החדשות 12

סעידיאן הצית את עצמו מול אגף השיקום בפתח תקווה בערב יום הזיכרון לחללי צה"ל. המקרה הקשה הוביל לגל מחאות של הלומי קרב ונכי צה"ל נגד אגף השיקום ושיטותיו. אירוע המחאה המרכזי התקיים בתחילת השבוע מול בסיס הקריה בתל אביב, כשמאות מוחים חסמו את נתיבי איילון לשני הכיוונים. 

קרובי משפחתו סיפרו כי היה נתון במשבר נפשי וכלכלי בעקבות הפוסט-טראומה שבה לקה בשירותו הצבאי, אך לא קיבל את הסיוע הדרוש מהרשויות. הם הוסיפו כי הקצבה שלה היה זכאי ממשרד הביטחון קוצצה בחצי, מאחר שלא עבד בתקופת הקורונה.