גיל אלון הגיע השנה בפעם הראשונה להילולה במירון. כמו רבים אחרים, הוא נלכד בין המוני האנשים באסון - וכמעט קיפח שם את חייו. בתוך החנק והחשכה, יד אחת של שוטר אחד משכה אותו החוצה רגע לפני שהתעלף. מאז הוא רצה להודות לאיש שהציל את חייו, ואתמול (שני) הוא זכה לפגוש אותו באותה נקודה, בהר מירון.

שלשום התארח גיל בחדשות 12 וניסה בשידור לאתר את השוטר האלמוני. "אני רוצה לפנות ישירות לאותו איש ביטחון, תודה לך", אמר למצלמה. "אני הייתי מאוד שמח לפגישה אישית. הוא פשוט היה השליח, המלאך שהציל את חיי". קריאתו של גיל לא נפלה על אוזניים ערלות. השוטר תאמר חליחל, בן 34 מגוש חלב, זיהה את פניו, ופנה אלינו בהתרגשות דרך הרשתות החברתיות.

הוא זוכר את גיל, את חילוצו, וגם הוא מבקש להתנחם בידיעה שבתוך הטרגדיה הצליח להציל חיים של נפש אחת, עולם ומלואו. במפגש המרגש ביניהם, נשבר גיל בבכי, חיבק את תאמר, וכינה אותו מלאך אלוהים. "בקע ממך אור", שיחזר את החוויה המטלטלת. "אתה היית שתיים וחצי מטר גובה, היו לך ידיים כאלה, של הענק הירוק. ככה תפסת אותי, שלפת אותי בשנייה. מדובר פה בצדיק אמיתי".

מרגש: הניצול מהאסון עם השוטר שהציל אותו (צילום: N12)
מרגש: הניצול מהאסון עם השוטר שהציל אותו | צילום: N12

גיל, שחזר בתשובה לפני שנה וחצי בלבד, התעניין כיצד נראה באותן דקות של מצוקה פיזית ונפשית – בתוך כל הכאוס הזה. "איך הייתי? מה אתה ראית?", שאל את תאמר השוטר. "אתה היית גוסס", השיב לו. "אני יכול להגיד לך - 30 שניות יותר, אתה לא היית בחיים".

גם תאמר ציפה בהתרגשות לפגישה בין השניים. "באמת חיכיתי לזה כל הלילה, לפגוש אותו", סיפר. "בסופו של יום, הצלתי בן אדם והוא חי ונושם", הוסיף והתעקש כי הוא בסך הכל מילא את תפקידו.

"להגיד לך שאני ישן טוב? אני אשקר לך", שיתף השוטר. "אבל אתה צריך לעשות נתק ובאמת באתי לפה רק בשביל הרגע הזה כי זה רגע שיכול לסגור לך מעגל. זה רגע שיכול להשכיח לך את מה שראית שם. בסופו של דבר הצלת חיים".

וגם כנראה שאי אפשר להתעלם מהדו קיום היפה הזה, ערבי ישראלי שהציל יהודי בפסטיבל דתי. "בסופו של יום אתה בא להציל חיים, זו העבודה שלנו, לשם זה התגייסנו למשטרה", מסביר תאמר. "אתה לא יכול לראות בן אדם שהוא ברצפה ולא לעזור לו. למה בגלל שהוא יהודי? לא, ממש לא".

רגע לפני סיום השניים התחבקו שוב. שניהם ידעו שהמפגש הזה היה רגע אחד של אור שצמח מתוך החשיכה של האסון הגדול.