כשבוע לאחר החתימה על הפסקת האש בין ישראל לחמאס וסיום מבצע "שומר החומות", אנו מפרסמים היום (חמישי) לראשונה כי קרובת משפחתו של אסמאעיל הנייה, ראש הלשכה המדינית של חמאס, מאושפזת בבית החולים איכילוב כבר יותר מחודש, גם במהלך המבצע. גורמים המעורים בנושא סיפרו בשיחה עם N12 שמדובר באחייניתו של הנייה, שעברה השתלת מח עצם. מבית החולים נמסר: "אין תגובה".

כך הגיבה ח"כ עידית סילמן לפרסום:

סילמן הוסיפה: "למרות האכזבה הענקית וחוסר הסימטריה ההומניטרית הפושעת, אנו נמשיך לפעול למען השבת הבנים. עוד היום אפנה לראש הממשלה כדי להבין מדוע סיוע הומניטרי גם במהלך המבצע הוא במעמד צד אחד‎".

למרות שהצעירה מאושפזת בישראל כבר תקופה ארוכה, הנייה המשיך לתקוף את ישראל לאחר סיום הלחימה ברצועת עזה. בנאום שנשא בשבוע שעבר, הבטיח הנייה שחמאס ימשיך להגן על ירושלים ושהמצב בעיר בכל הנוגע למקומות הקדושים ולשיח' ג'ראח עומד להשתנות. נוסף על כך, הוא טען שהצטרפותם של ערביי ישראל לעימותים סייעה למאבק לערעור שיווי המשקל הפנימי של ישראל, מה שהעניק כוח נוסף לחמאס.

בכיר אחר בארגון, יחיא סינוואר, התבטא אתמול בחריפות נגד ישראל ואיים: "יש לנו יותר מ-10,000 מחבלים מתאבדים בישראל, למקרה שתנסה לפגוע במסגד אל-אקצא". לטענתו, המבצע האחרון היה בסך הכול "תמרון קטן לקראת הפעם הבאה", וחשף שחמאס רצה לסיים את העימות בירי של מאות טילים לעבר גוש דן, אך בלחץ המתווכים נסוג מכך.