תקרית חמורה ביישוב דיר אל אסד שבגליל, סמוך לכרמיאל: עימותים פרצו היום (שבת) בין שוטרים לתושבים, בעקבות הפרות סדר. מהזירה דווח על כמה נפגעים, בהם לפחות שוטר אחד: צוותים של מד"א ממתינים בכניסה לכפר עם כוחות המשטרה.

 עימותים בדיר אל אסד
השוטר שנפצע בראשו

מהזירה פונו אזרח בן 31 במצב קשה ושוטר בן 26 במצב בינוני עם חבלת ראש לאחר שככל הנראה נפגע מאבן שהושלכה מגובה. השניים הועברו לקבלת טיפול רפואי בבית החולים בנהריה. במרכז חיאן לרפואה דחופה עדכנו שיש כמה פצועים בעימותים, בין היתר פצועים קשה. כמה כלי רכב הוצתו, בהם שתי ניידות משטרה. לפני שהוצתו, נגנבו מתוך הניידות נשקים וציוד משטרתי. רק התערבות של תושבים בכפר שהרגיעו את הרוחות במהלך העימותים הביאה לכך שהנשק והציוד הוחזר. במשטרה אישרו את הפרטים.

עימותים בדיר אל אסד

מהמשטרה נמסר כי העימותים פרצו בין הנוכחים לבין השוטרים, לאחר שאלו שהגיע למקום בעקבות חשד לאירוע ירי בכפר בענה, ככל הנראה במהלך חגיגה. נסיבות האירוע עדיין בבדיקה, כוחות משטרה נוספים שהוזעקו פועלים במקום.  

לפי גרסת המקומיים, כוח מג"ב הגיע למקום בעקבות חשד לירי באוויר במהלך חתונה. הנוכחים דחו את טענת המשטרה שהיה ירי ובהמשך, לדבריהם, התפתח עימות שבמהלכו השוטרים שלפו נשק והחלו לירות. "אנחנו טיפלנו בחמישה פצועים ופינינו אותם כשאחד מהם סובל מפציעה בחזה", אמר ד"ר תאמר נעמה ממרכז חיאן בריאיון ל-N12". "פינינו את הפצוע במצב אנוש כשהוא מורדם ומונשם". לפי עדויות של המקומיים האיש נפצע מאש השוטרים.

 עימותים בדיר אל אסד

מרכז מוסאוא לזכויות האזרחים הערביים בישראל נמסר כי "השימוש בכוח משטרתי מופרז מוביל לתגובות קשות בישובים הערבים. אנו דורשים מהשר לביטחון הפנים להפסיק מידית את השימוש שנעשה באופן כוחני במשטרה לטיפול באירועים שניתן לטפל בהם בהידברות. יש להפעיל שכל ולא רק כוח ועוד כוח - כפי שעשה השר אוחנה. התסכול ביישובים הערבים גדול והשימוש בכוח מופרז של המשטרה גורם לתגובות קשות"

ניר דבורי השתתף בהכנת הידיעה.