ביום שישי, שעות לאחר האסון במירון, הובא למנוחות יהודה לייב רובין, תושב בית שמש, בן 27 במותו. יהודה הותיר אחריו אישה ושלושה ילדים, אשר דווקא הצעיר שבהם, יונתן בן ה-4, קרא קדיש על קברו. דבריו של יונתן הקטן היו תוספת כואבת למדי לסוף השבוע העצוב.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

אברמי דויטש, גיסו של יהודה לייב רובין ז"ל ודודו של יונתן בן ה-4, סיפר עליו הערב בריאיון במהדורה ראשונה. "יהודה היה העשירי והצעיר מבין האחים, לא יודע איך לקרוא לו אפילו – ילד, נער, בחור, אבא, אברך", אמר. "תמיד היה שמח וחכם עם חיוך על הפנים. ניחן בכישרון מיוחד שבא לידי ביטוי בלימוד התורה – תחום שהוא מאוד התפתח בו ואף לימד בישיבה".

אברמי דויטש, גיסו של יהודה רובין ז"ל שנהרג במירון  (צילום: החדשות 12, החדשות12)
צילום: החדשות 12, החדשות12

אברמי דויטש סיפר על הקושי הרב עם האובדן של בן משפחתו וסיפר שעדיין רבים במשפחה לא מצליחים לעכל את הבשורה. "יש רמות שונות של עיכול, אבל אנחנו לא כל כך מרגישים שעברו שלושה ימים. הייתה הלוויה מאוד מהירה ביום שישי ובשבת לא יושבים שבעה ונמצאים באיזו הקפאה של המצב. רק היום היה בעצם היום הראשון של השבעה באופן מעשי".

"בזמן ההלוויה הייתי עם יונתן בן הארבע ושאלתי אותו אם הוא רוצה להיפרד מאבא", המשיך, "אך הוא אמר: 'אני לא רוצה להיפרד מאבא כי הוא מכין לנו שוקו בבוקר'. זה בדיוק מה שיהודה עשה: הכין שוקו לילדים, הכין אוכל לשבת, ניקה את הבית ועזר לנחמי בכול. הוא גידל את ילדיו בהבנה שכולם שותפים".

דויטש סיפר על תגובותיהם של יתר ילדיו של יהודה לייב רובין: "אבא נפטר אבל הוא לא רצה. הוא נורא אהב אותנו, אבל זה מה שה' רצה". לדבריו, בתו הבכורה, שרה, אמרה על הפרידה מאביה: "אבל אני כל כך קטנה. מילא אם הייתי בחורה, אבל אני כל כך קטנה".

משפחתו של יהודה לייב רובין הקימה קרן מיוחדת לתרומות לילדיו ובני משפחתו. לחצו לתרומות.