הנס של השף קדוש: כחודש לאחר שהותקף באלימות, נפצע קשה מאוד ואושפז כשהוא מחוסר הכרה ומונשם, השף שלום קדוש בן ה-74, שב להכרתו היום (רביעי) והוא מגיב ומתקשר עם רופאיו ועם בני משפחתו. הרופאים בבית החולים הדסה עין כרם טיפלו בו במסירות בשבועות האחרונים והצליחו לשפר את מצבו - זאת לאחר שהיו פסימיים באשר לסיכויי החלמתו. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

במהלך החודש האחרון מאז שאושפז, צוות הרופאים נלחם לנסות ולהחזיר את שלום קדוש להכרה, תוך שהם מביעים חשש גדול מאפשרויות ההצלחה במאבק הזה. קדוש החל לגלות סימנים ראשונים של התאוששות כבר אתמול - והיום שבה אליו הכרתו והוא הועבר מהמחלקה לטיפול נמרץ נוירוכירורגי להמשך טיפול. 

בסוף החודש שעבר, מספר ימים לאחר התקיפה, נעצר חשוד בתקיפתו של השף קדוש - עלי אדקידק, תושב מזרח ירושלים בן 41. על פי החשד, אדקידק גנב את ארנקו של השף מתוך רכבו לפני חתונת בתו בזמן שחנה בתחנת דלק ברחוב דרך בית לחם בירושלים. קדוש הבחין בחשוד כשהוא גונב את ארנקו מתוך המכונית, התעמת איתו וניסה לעצור אותו. החשוד הדף אותו בכוח לרצפה - וקדוש נפל ונחבל בראשו. 

החשוד בתקיפת השף שלום קדוש (צילום: N12)
עלי אדקידק, החשוד בתקיפת השף קדוש | צילום: N12

מממצאי החקירה עולה כי הוא הגיע לסניף בנק ומשך סכום כסף במזומן, ככל הנראה לצורך תשלום טיפים למלצרים ולנותני שירות אחרים בחתונת בתו שהתקיימה כאמור באותו היום. נבדקת גם האפשרות שייתכן שהגנב ראה ועקב אחריו, וכשהגיע לתחנת הדלק למלא אויר בצמיגי מכוניתו - הוא ניצל את ההזדמנות כדי להוציא מהרכב את התיק או הארנק שבו הוחזק הכסף. 

שמו של השף קדוש נודע בארץ ובעולם. הוא עלה ארצה בגיל 14 וגדל בעפולה, בן למשפחה בת תשעה ילדים וב-1967 סיים ללמוד בבית הספר לבישול "יורדי ים" בחיפה - והחל לעבוד כטבח באוניות נוסעים ומשא. קדוש ניהל פסטיבלים של אוכל ישראלי מסביב לעולם, קיבל ב-2005 את עיטור המלונאות, ב-2013 בישל את ארוחת הערב הרשמית לנשיא ארה"ב לשעבר ברק אובמה וב-2018 הוענק לו תואר יקיר ירושלים על פועלו.