לאחר שהדליקה משואה בטקס יום העצמאות, עדי גוזי אמרה אמש (חמישי) לקרן מרציאנו כי היא מקווה לקדם את נושא האלימות נגד נשים. גוזי, שהדליקה אתמול משואה יחד עם שירה איסקוב, אמרה הערב: "אתמול היה מרגש ועוצמתי. לא התייחסתי לביקורת, לא אני הדלקתי את המשואה – הדלקתי אותה למען נשים שהקול שלהן לא נשמע". גוזי הצילה את שירה איסקוב לפני כחצי שנה בזמן שהתגוררה סמוך אליה במצפה רמון - ומנעה מבעלה, אביעד משה, לרצוח אותה באלימות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

ירידת מתח? מצליחה להתאושש מכל התגובות וההודעות?

"כן, לאט לאט. אחרי שבועיים נורא עמוסים, אתמול היה לנו את היום הכי מרגש והכי עוצמתי של הדלקת משואה ביום העצמאות במדינת ישראל שלי. התגובות של אנשים מדהימות, הכול נורא מחבק ונורא אוהב. זה מדהים".

הייתה ביקורת על עצם הבחירה בכן להדליק משואה. את חושבת שאחרי ההופעה שלכן אתמול הוכחתן עד כמה הביקורת הזו הייתה קטנונית?

"אני לא התייחסתי לביקורת. לא קראתי אותה. לא נכנסתי לבדוק מה כתבו ואם זה נכון או לא נכון. אני יודעת שאת המשואה לא אני הדלקתי. לא אני, עדי גוזי, הדלקתי את המשואה. הדלקתי למען נשים שהקול שלהן לא נשמע. נשים שיושבות בכלא ביתן. נתנו להן לראות שיש דרך לצאת החוצה משם".

שירה איסקוב ועדי גוזי משיאות משואה (צילום: חדשות 12)
שירה איסקוב ועדי גוזי משיאות משואה | צילום: חדשות 12

מה עכשיו? את חוזרת לנהל את תחנת הדלק, או שאת מעוניינת בתחומים אחרים?

"קודם כל, זה מקור הפרנסה שלי ולכן אהיה שם. אבל יחד עם זאת אני כן מסתכלת לעבר העתיד בכל מה שקשור לאלימות במשפחה ואלימות נגד נשים. אני כן רוצה לקדם את כל הנושא הזה".

איך?

"איך? לפנות לאלה שנמצאים בכנסת. בבקשה, שנגיע כבר לאיזושהי ממשלה, שיהיו אנשים שיוכלו לקדם את זה. שייתנו לי את האופציה לשבת ולתת להם באמת את הפתרונות שיש לי, כי יש לי המון דברים, כל כך הרבה רעיונות. הייתי בָמקרה הזה בְמקרה. בְמקרה נכנסתי לכל הנושא של אלימות כלפי נשים. זה היה מקרה מזעזע, אבל נכחתי בו, והיום בדיעבד אני יודעת את הסימנים. בדיעבד, אחרי שהמקרה כבר קרה. אבל למדתי אותם, בדרך הקשה".

"אז אני כן פונה לאנשים שיושבים בכנסת, שיכולים לעשות שינויים. בבקשה, תנו לי את האפשרות לבוא ולהציע. יש כל כך הרבה דברים לעשות, כל כך הרבה דברים לדבר עליהם. תקציבים, ענישה, אכיפה, חקיקה. אני רק רוצה שייתנו לי את האפשרות לדבר על זה".