נטליה, אם לשני ילדים קטנים, לא האמינה שזה יכול לקרות לה. עם שני הקטנים בבית היא תמיד דאגה שסביבת המגורים שלהם תהיה מוגנת ובטוחה. ארון הבגדים הגדול מקובע לקיר וכך גם עוד רהיטים רבים בבית, שמוכן ובטוח לשהות ילדים קטנים. אך רהיט אחד, שהיא ובעלה מעולם לא חשבו שעלול להוות סכנה לא הוצמד לקיר, וברגע אחד נפל כולו לכיוון הרצפה וכמעט פגע בילדים הקטנים ויכול היה לגרום לאסון גדול.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

לפני שבוע, נטליה הכינה ארוחת בוקר לשני ילדיה הקטנים בני 3.5 ושנה וארבעה חודשים. היא ביקשה מהם שיהיו בקרבתה כדי שתוכל לראות אותם, ואף ביקשה מהם לצאת מחדר השינה שלהם. רק שבאותו בוקר היא שמה לב שעברו כמה דקות קצרות עד שזה קרה ולפתע שמעה רעש חזק מכיוון חדר השינה שלהם, "שמעתי בום מטורף, מהלחץ שהייתי בו אפילו לא הצלחתי לתאר מה זה יכול להיות", נזכרת נטליה, "היה שקט מצמרר ובלי בכי שממש הפחיד אותי".

נטליה רצה לחדר השינה, "ישר בכיתי ורעדתי ובראש שלי התמונה הכי גרועה שיכולה להיות. למרות שאלו היו שניות בודדות, הייתה לי תחושה מאוד קשה שלא עוזבת אותי".

אז ראתה נטליה את שידת ההחתלה הגדולה של הילדים נוטה קדימה לכיוון הרצפה, עמוסה בבגדים וצעצועים שנפלו למטה. "בהתחלה ראיתי רק את הבן הגדול שלי ופחדתי שהקטנה נמצאת מתחת לשידה", נזכרה בשניות המפחידות, "ואז קלטתי אותה בחדר במקום אחר. פשוט התיישבתי על הרצפה תוך כדי שאני מחבקת אותם, בוכה ונחנקת - לא היה לי אוויר".

אחרי שהתאוששה מהאירוע, נטליה החליטה שהיא מעלה פוסט לפייסבוק עם התמונה של השידה הפוכה בכדי להזהיר הורים אחרים. מהתגובות היא הבינה שעוד הרבה הורים לא יודעים שיש צורך לקבע את השידה לקיר. "אם זה כן היה מקובע לקיר זה פשוט לא היה קורה", מוסיפה נטליה, "נכון שגם צריך לשים נעילות למגירות, אבל עדיין, עם הקיבוע זה הכי בטוח! ואני כן תמיד בפוקוס על הילדים שלי, הם איתי 24/7. אבל הנה עניין של כמה דקות וזה קרה. מזלנו שהם לא נפגעו ונגמר בטוב, אבל ראיתי שהיו מקרים שלא נגמרו טוב".

אורלי סילבינגר מנכ"לית ארגון בטרם לבטיחות ילדים (צילום: ינאי רובחה)
אורלי סילבינגר מנכ"לית ארגון בטרם לבטיחות ילדים | צילום: ינאי רובחה

"אנחנו נוטים לחשוב שהבית הוא המקום הבטוח ביותר לילדים, אבל הנתונים מראים מציאות אחרת. הבית שלנו מלא סכנות, שאת רובן ניתן לצמצם באמצעות שינויים פשוטים לביצוע. נפילת רהיטים כבדים עלולה לגרום לפגיעות קשות ואפילו למוות", מציינת אורלי סילבינגר, מנכ"לית ארגון בטרם לבטיחות ילדים, "שידות החתלה למשל, שהן רהיט הנמצא כמעט בכל בית עם ילדים, מכילות מגירות נמוכות. ילדים הם סקרנים ועלולים להשתמש במגירות כסולם. כשהמגירות פתוחות האיזון מופר והשידה נוטה ליפול. אותה סכנה קיימת בארונות מדפים. אנחנו קוראים להורים: 'אל תגידו לי זה לא יקרה' - מקבעים לקיר כל רהיט מגובה 75 ס"מ ומעלה. מגירות נמוכות מומלץ לסגור עם התקן לנעילת ילדים".