עוד לילה של עימותים בין צעירים יהודים וערבים: ברקע הרמדאן וסדרת אירועי אלימות בין ערבים ויהודים שהופצו ברשתות החברתיות, הלילה (בין רביעי לחמישי) נמשכה המתיחות במרכז העיר ובשער שכם. בן 15 נפצע קל מדקירת סכין על ידי צעיר ערבי. בנוסף, קטטה אלימה פרצה ברחוב הלל תוך שימוש במקלות וחפצים, צעיר נפצע באורח קל וארבעה מעורבים נעצרו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

במהלך הלילה קבוצת צעירים יהודים קראו קריאות "מוות לערבים" והתעמתו עם העוברים והשבים. צעיר חרדי שהגיע הערב לשער שכם נעצר לאחר שתקף שוטרת, חברו סיפר לN12: "הגענו הערב להפגין על זה שערבים תוקפים יהודים והמשטרה לא מתערבת. עצרו את החבר שלי סתם".

במשטרת ירושלים תגברו בימים האחרונים את הכוחות בכל ערב, כשכוחות יס"מ ושוטרים רכובים על סוסים הגיעו כדי להשליט סדר. בפועל האינטראקציה בין האזרחים לשוטרים הפכה למעין משחק של חתול ועכבר עד השעות הקטנות של הלילה. ברחוב הלל בבירה התפתחה קטטה בין יהודים לערבים, חלקם עובדים בבית קפה באיזור. בתיעוד N12 נשמע השוטר דורש ממנהל בית הקפה לסגור מיד את העסק כשאמר לו: "אני לא רוצה שיהיו כאן דקירות הערב".

נער נדקר בירושלים (צילום: חדשות)
הנער שנדקר ברגלו במהלך העימותים בירושלים | צילום: חדשות

כחלק מהמתיחות הגואה בין הערבים ליהודים בעיר, ארגון להב"ה צפוי לקיים תהלוכה במהלך הערב, כשבמשטרה נערכים לאפשרות שהפעילים הקיצוניים של הארגון ינסו להגיע למקומות שבהם לא יוצבו שוטרים, כמו הרכבת הקלה, רחוב יפו ואזור צומת ממילא, שם הם ינסו לממש את איומם לפגוע בערבים.

המשטרה תבצע כבר מהבוקר פעילות מקדימה של פיקוח ומעקבים סמויים אחר פעילים מרכזיים של להב"ה. במשטרת ירושלים מבינים שייעשה ניסיון להגיע להישג תודעתי מצד הפעילים הקיצוניים לפגיעה באזרחים ערבים, ולכן מפקד המחוז הנחה את מפקדי הכוחות להגיב הערב בכל האמצעים ובכל הכוח כדי למנוע כל ניסיון מן הסוג הזה.