"על האש" וזיקוקים ביום הזיכרון לשואה: דווקא ביום הזיכרון לשואה ולגבורה שהחל הערב (רביעי), עשרות חרדים החליטו לערוך פיקניק לחופי הכנרת סמוך לטבריה - ו"לעשות על האש". בתיעודים שונים שעלו לרשת, נראים ה"חוגגים" מתנהלים כבשגרה, זאת בזמן שברחבי הארץ נערכים טקסי זיכרון לששת מיליוני הנספים. בלוד נורו זיקוקים לאוויר במהלך הטקס ב"יד ושם".  

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

ראש עיריית טבריה לשעבר, רון קובי, הגיע לחוף שקמים הסמוך לטבריה - ותיעד את מי שהחליטו לערוך פיקניק לילי: "חגיגות על הכנרת בזמן שכל העם מרכין ראש ביום הזיכרון לשואה ולגבורה הזה", כתב קובי בפוסט שהעלה לפייסבוק, "לשתף את חילול יום הזיכרון לשואה ולגבורה בחופי הכנרת. אין קץ לחוצפה ולזלזול של הכת הזו בסמלי מדינת ישראל, בציונות ובתקומת הארץ שלנו". 

"כך נראים הערב החופים בטבריה, אלפים הגיעו לעשות פה מנגלים", אמר קובי בשיחה עם N12, "אנחנו רואים את זה, זה מאוד מכעיס. בסיום הצילום הם גם התנפלו עלינו ואף זרקו עלינו אבנים. זה מזעזע, זה קורה פה גם ביום הזיכרון לחללי צה"ל. ברשות הכנרת מאפשרים את זה". על פי חוק, חופי הכנרת המוסדרים אמורים להיות סגורים לציבור בערב יום השואה - אך המתקנים שבאחריות מנהלת הכנרת נותרו פתוחים הערב - זאת למרות שבמנהלת הודיעו שהחופים יהיו סגורים לכל אורכו של יום הזיכרון לשואה ולגבורה. 

בחוף שקמים, שממנו מגיעות התמונות, יש עובדים במקום - ויש גם מפקחת בכניסה למקום שגובה כסף ממי שמבקש להיכנס עם הרכב. עם זאת, גישה רגלית לחופי הכנרת אפשרית לכל אורך ימות השנה - וכנראה שמי שתועדו בסרטון הגיעו רגלית לחוף. 

גורם ברשות הכנרת מסר שהחוף סגור, השערים סגורים ושלא ניתנים שום שירותים, אבל שברגל תמיד ניתן להיכנס וש"אין חוק נגד לעשות על האש" - גם לא ביום השואה. עם זאת, בסרטון ניתן לראות כי צוות החוף דווקא נמצא במקום למרות שלא ניתנים שירותים. ברשות הכנרת מסרו שיבדקו את הנושא. 

בזמן הטקס ב"יד ושם": זיקוקים בשמי לוד 

ובמקביל למתרחש בצפון, דיווחו הערב תושבים בלוד על מטחי זיקוקים באזורים שונים בעיר - זיקוקים שנורו בזמן הטקס. ראש עיריית לוד, יאיר רביבו, התקומם בחשבון הפייסבוק שלו: "שוב ערב יום זיכרון, שוב זיקוקים. בפעם הקודמת שנלחמתי בתופעה המגונה הזו חטפתי מהתושב תביעה אישית. זה פשוט לא מתקבל על הדעת. יהיה קשה מאוד לדבר על שותפות ושילוב עם החברה הערבית כשאין כבוד מינימלי". 

"אני מצפה מכל מנהיג ערבי ברמה הארצית או המקומית לגנות את התופעה הבזויה הזו", הוסיף רביבו. "יותר ויותר הצהרות כאלה ימנעו את הירי בערב יום הזיכרון בשבוע הבא, שחל ביום הראשון של הרמדאן, שם ממילא לאכזבתנו יורים כל ערב זיקוקים. אני מקווה שהמשטרה תשים יד על הפושע הערב, ובניגוד למקרה הקודם, המדינה לא תשאיר אותי לבד להתמודד מולו בבית המשפט".