אוראל מאוגמי ז"ל, בן 17, נהרג אמש (שני) בתאונת הדרכים הקטלנית שאירעה בכביש 40 בצומת שערייה לכיוון צפון. מותו נקבע במקום, לאחר שרכב התנגש בו בעוצמה. אימו של אוראל, עופרה, שיתפה בכאב את N12: "רק בשבת האחרונה הייתה לו יומולדת, לא הספקנו לחגוג לו".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"בשעה 21:30 דיברנו והוא אמר לי שהוא בדרך הביתה", סיפרה מאוגמי על אירועי ליל אמש. "ב-11 התקשרתי כמה פעמים והוא לא ענה, שלחתי הודעות. כשדפקו בדלת אמרתי - יופי, הוא בא, אבל יש לו מפתח, אין סיבה שידפוק. ירדתי לפתוח וראיתי שוטר ועובדת סוציאלית שבאו לבשר את הבשורה".

מאוגמי ביקרה את התנהלות המשטרה סביב התקרית: "אמרו שהוא נהרג, השוטר שבא לפה לא ידע לתת שום פרט. ביקשנו ללכת לראות אותו, אמרו שאי אפשר להיכנס לאבו כביר ושנוכל לראות אותו רק בבית העלמין. לא נשמע לי הגיוני. לא קראו לנו לבוא לאזור התאונה אחרי שזיהו אותו. איזה מן דבר זה? באים להורים עם דפים?".

"כשביקשנו את דוח החקירה אמרו שנקבל אותו אחרי השבעה. אני רוצה לדעת מה היה עם הילד שלי. מעבר לזה שאני רוצה לראות אותו היום, אני רוצה לדעת מה קרה איתו. שאוכל לשבת שבעה כמו בן אדם", קראה האם.

עופרה אמו של אוראל ז"ל
עופרה אמו של אוראל ז"ל

"אוראל נולד אחרי הרבה הרבה שנים", סיפרה עופרה בכאב על בנה. "הוא ילד טוב, מדריך בבני עקיבא, משחק טניס, התחיל ללמוד נהיגה - והנה הכול נעצר. אני עוד לא מקבלת את זה כי עוד לא ראיתי אותו".

שכנים של המשפחה טוענים כי זירת התאונה נחשבת לצומת מסוכן במיוחד. אימו טענה כי פנתה כבר בעבר לרשויות כדי לתקן את המצב, אך לא נענתה: "הצומת הוא צומת מסוכן. הרמזור מתחלף מאוד מהר, לא מספיקים לעבור את כל הכביש והרמזור הופך להיות אדום. כמה פעמים אנחנו מדברים וזה לא עוזר. כמה פעמים היו פה תאונות - אין עם מי לדבר. אני פוגשת כל בוקר כשאני נוסעת אמא שהבן שלה גם נהרג בכביש 40".

הולך רגל נפגע מרכב בכביש 40 סמוך לשעריה (צילום: תיעוד מבצעי מד"א)
צילום: תיעוד מבצעי מד"א

בוחני התנועה במרחב שרון חוקרים את תאונת הדרכים בכביש 40 שבה נהרג אוראל ז"ל. בסך הכול נהרגו אמש בתאונות דרכים ברחבי הארץ 5 בני אדם.