"ימח הזכר שלהם": ארבעה שלטי חוצות המקדמים את מצעד הגאווה בעיר נתניה הושחתו. סרטון המתעד צעירים צובעים את אחד השלטים הופץ ברשתות החברתיות, ובו אחד מהם נשמע אומר "לא יהיה פה מצעד גאווה, הם ימותו, ימח הזכר שלהם". 

בימים אלו מתכוננת ההתארגנות הגאה בעיר למצעד המחאה, שיתקיים ביום שישי הבא, ה-18 ביוני. האירוע מתקיים בזכות תמיכתה של האגודה למען הלהט"ב, לאחר שהעירייה סירבה לתמוך בו. עכשיו הפעילים קוראים לראשת העיר, מרים פיירברג, למצות את הדין עם המשחיתים ולגנות את ההסתה כלפי הקהילה הגאה. 

"אנחנו קוראים וקוראות לראשת העיר לפעול כדי לעצור את ההסתה הפרועה ולא להכשיר שנאה ואלימות כלפי להט"ב", מסרו באגודה למען הלהט"ב. "עשרות רשויות מקומיות מקדמות מרחב בטוח ללהט"ב ואנחנו מצפים מעיריית נתניה להצטרף אלינו ולתמוך בקיום האירוע באופן נחרץ". 

גם ניר חן, רכז קבוצת "גאווה בנתניה" המארגנת את האירוע, הפציר בעירייה ובראשת העיר לגנות את המעשה. "מעשה נתעב המעודד אלימות ודה-לגיטימציה לכלל חברי וחברות הקהילה הגאה בעיר", אמר. "אנו מצפות מהעירייה לנקוט בצעדים אשר יבהירו את עמדתה בנושא - ולהדגיש את תמיכתה בעיקר בחודש חשוב זה , חודש הגאווה, לרבות תליית דגלי גאווה ברחבי העיר, כמו שעשו עיריות ורשויות רבות ברחבי הארץ". 

שלט חוצות בנתניה הושחת (צילום: האגודה למען הלהט"ב)
שלט חוצות בנתניה הושחת | צילום: האגודה למען הלהט"ב

מעיריית נתניה נמסר:  חודש הגאווה החל במדינת ישראל מצוין גם השנה בנתניה במגוון אירועים, המאפשרים את גיוון וריבוי הדעות, התפיסות ואורחות החיים.

לצערנו, אנו מגלים כי קיים קומץ הבוחר לפעול באופן מסית ומבזה, תוך הפעלת אלימות כלפי אוכלוסיות שלמות, שבחרו לחיות אחרת.

מבחינתנו מדובר באקט אלים לכל דבר ועניין וראוי לכל גינוי והוקעה ואנו נדאג שגורמי האכיפה יטפלו בעניין באופן המחמיר ביותר.

אנו חיים במדינה דמוקרטית המאפשרת לכל אחד מאיתנו לחיות את חייו, אך לא ניתן לקומץ קיצוני לזרוע פחד, להטיל אימה ולשלול זכויות של אנשים.
האקט הפוגעני והאלים, השחתת פרסומי הקהילה הלהטבית, אינו משקף את הלך הרוח של העיר.
אנו יכולים לא להסכים, לבחור אחרת, ועדיין ללמוד לחיות בשלום, בדיוק כפי שאנו עושים בכבוד הדדי ובהכלה.

אנו מאחלים שתהיה זו שבת של שלום ואחדות, כי רק במחויבות חברתית עמוקה זה יגיע מתוכנו.