הכאוס סביב הנאום של מנסור עבאס מגיע לשוק: אווירת החג בעכו לא מנעה מהמבקרים בשוק לעקוב אחר ההתפתחויות הפוליטיות, כשהאירוע המרכזי היה שלשום בעיר הבשורה, נצרת. בביקור שקיימנו אתמול (שישי) מצאנו דעות חלוקות בין הסוחרים וגם - פגשנו את הישראלים שתומכים בהצטרפות הרשימה הערבית המאוחדת לממשלה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"אנחנו גרים במדינה אחת, כולנו אזרחים של מדינת ישראל ונאמנים לה. מה הבעיה שיהיה שר ערבי? מה הבעיה?", תהה מחמוד נאטור מעכו בשיחה איתנו. לעומתו, יש מי שחושב אחרת וסבור כי טמונה בעיה בעניין. אחד מהם הוא עלי גוארנה, שאמר כי "לא נכון מה שהוא אומר, הוא לא ישר". גם חדר בשתאווי לא חשב פעמיים לפני שהביע את דעתו: "אני לא חושב שיגיעו למצב כזה, כי אצלנו במדינה יש סנטימנטים לכל אחד ואחד. הם יודעים למי לתת, את מי לשים פה ושם".

מתוך כתבה של פוראת על מנסור עבאס (צילום: N12)
הכאוס סביב הנאום של מנסור עבאס מגיע לשוק | צילום: N12

היו גם מי שהתלבטו אם כדאי להביע עמדה בעניין הקמת ממשלה בתמיכת רע"ם. סמדר נחשון מהקריות סיפרה לנו כי "הייתה התלבטות, מנסה לחשוב איזו השפעה תהיה לזה". כשנשאלה אם היא בעד, הגיבה בחיוב. "אם הוא לא ינסה לפגוע בנו, למה שיפריע לי?".

לצד אלו, מצאנו גם מבקרים בשוק שתומכים בהצטרפות הרשימה הערבית המאוחדת לממשלה. "אני מאמינה בערבוב של ערבים ויהודים, כי כולנו בני אדם", הדגישה גילה אשכנזי מתל אביב. "אם כל הזמן נחפש רק להרוג זה את זה, לא תהיה לנו מדינה. אנחנו צריכים לעשות קרוב לבבות".

"אני חושב שסוף סוף בא מנהיג שמושיט יד לשלום, ואני אישית בחרתי בו. אני חושב שהוא הולך ומתחזק", הצטרף מוחמד ג'אבר, תושב עין נקובא. גם דליה ואודי מחיפה מאמינים בדרכו של עבאס וטוענים: "האינטרס של מנסור הוא אינטרס למען החברה הערבית ולא אכפת לו כל כך מהצד הפוליטי במדינת ישראל. למעשה, המרחק בין העמדות הוא לא גדול".

 יו״ר רע״מ מנסור עבאס  (צילום: החדשות 12)
יו"ר רע"ם מנסור עבאס | צילום: החדשות 12

כפי שחשפנו ב-N12, חלק מפעילי המפלגה נטשו את קבוצת הוואטסאפ הסגורה, אחרי שהתנגדו לדברים שאמר עבאס במסיבת העיתונאים. ברע"ם מכחישים שיש מחלוקות ברשימה. למרות הנאום שכוון לימין הישראלי, עבאס כבר הבהיר שלא ימליץ על אף אחד בפני נשיא המדינה.