הרוחות בין יהודים לערבים בישראל עדיין סוערות לאחר שורה של עימותים אלימים וניסיונות לינץ' בכל רחבי הארץ ובמיוחד בערים המעורבות. למרות הניסיונות להגיע לרגיעה, ברשתות החברתיות קמות התארגנויות אזרחיות שמעודדות יהודים להתחמש ולהגיע למקומות העימות - כדי להגן על תושבי הערים, אמנם המציאות עגומה והתוצאה היא המשך הוונדליזם והאלימות. מאחורי היוזמות האלו בולט ארגון הימין הקיצוני להב"ה שבראשו עומד בנצי גופשטיין.

בשיחה עם N12, גופשטיין מתייחס לאירועי הימים האחרונים: "אני חושב שמדינת ישראל איבדה שליטה. יש גיס חמישי שנלחם בנו בתוך הבית שלנו ואין משטרה. זה רק עניין של זמן עד שיהודים ייפגעו פה בכמויות אדירות. לצערי כל עוד המשטרה והממשלה לא מתפקדות, אזרחים צריכים להגן על עצמם".

בימים האחרונים גופשטיין נכח במוקדים שהתרחשו בהם ההתפרעויות האלימות
"אתמול הייתי בעכו, שלשום הייתי בלוד. ערבים מתקיפים יהודים בתוך הבתים שלהם, מציתים רכבים ואין משטרה או אף גוף אחר שמתפקד. המדינה נועדה כדי לשמור על האזרחים שלה והיום אין ביטחון כשאנשים מפחדים לצעוד ברחוב וחוששים להידרס או להיפגע".

האם אתה מגנה את הלינץ' שיהודים ביצעו אתמול בערבי בבת-ים?
"יש אנרכיה ומי שאחראי לה הוא מי שלא דואג להגנה עבור התושבים. אני לא רוצה שאזרחים ייקחו את החוק לידיים, ולכן אני קורא לממשלת ישראל לפעול עכשיו. יחד עם זאת - זה לא יאומן שזורקים בקבוקי תבערה על יהודים, וכאשר הם מתגוננים - המשטרה עוצרת דווקא אותם ולא את הפורעים". 

קריאות אלימות בקבוצת הווטסאפ של להב"ה (צילום: צילום מסך)
מתכון לבקבוקי תבערה | צילום: צילום מסך

העובדה שאתם מגיעים לערים המעורבות עם קריאות "מוות לערבים" וכלי נשק עלולה דווקא להחמיר את המצב.
"אנרכיה גוררת אנרכיה גם מהצד השני. המשטרה צריכה לשלוט. אני ראיתי את הלינץ' על יהודי בעכו, והיום בירושלים הנכד של רחבעם זאבי (גנדי) הותקף קשות בידי ערבים ועל זה התקשורת לא מדברת מספיק".

בקבוצות הווטסאפ של להב"ה יש מתכונים לבקבוקי תבערה. יש גם שמבקשים להגיע עם אלות וכלי נשק. האם אתה תומך בזה?
"לא מדובר בקבוצות ווטסאפ רשמיות של להב"ה. אנחנו מחלקים אמצעי הגנה חוקיים ליהודים. זה עצוב מאוד, גם אני מסתובב עם אלה להגנה עצמית. אם ערבי יבוא לתקוף אותי אני אגיד לו 'חכה רגע, אין לי אלה'? לכן אני חייב להסתובב עם אמצעי להגנה עצמית. כרגע כל אחד צריך להגן על עצמו. אם לא נעשה את זה, המצב יהיה הרבה יותר גרוע".

קריאות אלימות בקבוצת הווטסאפ של להב"ה (צילום: צילום מסך)
קריאות לאלימות בקבוצת הווטסאפ של להב"ה | צילום: צילום מסך

גופשטיין גם מותח ביקורת על השר לביטחון פנים אמיר אוחנה שלטענתו לא פועל מספיק כדי לשנות את המצב. "אני חושב שהשר לביטחון פנים צריך להתפטר. יש שתי אפשרויות: או שהוא לא רוצה לעשות דבר, או שיש מי שמונע ממנו את הסמכות, כך שהוא לא יכול לעשות דבר. כך או כך בשני המקרים אני קורא לו להתפטר".

"המשטרה הודיעה שהגיעו להסכם עם הבדואים שישמרו על הכבישים", הזכיר גופשטיין. "בהתחלה כשקראתי את הידיעה, חשבתי שמדובר בבדיחה. עכשיו אני מציע שהמשטרה תסגור עם ארגון להב"ה ושאנחנו נשמור על ירושלים. פניתי למפקד המחוז בנושא. אם נותנים לבדואים לשמור על הכבישים, שיתנו גם ללהב"ה להגן על עיר הבירה".

בנצי גופשטיין היה מועמד בבחירות לכנסת מטעם מפלגת 'עוצמה יהודית' אך הוא נפסל על-ידי בית המשפט העליון.