בצל הפרות הסדר: החל מאמש (ראשון) תחל משטרת ישראל במבצע "חוק וסדר" – מבצע רחב היקף שבמסגרתו יפעלו אלפי שוטרים ולוחמי מג"ב במטרה למצות את הדין עם המעורבים בהפרות הסדר ההמוניות בשבועות האחרונים. כמו כן, תפעל המשטרה לעצור חשודים בפשיעה לאומנית, החזקה וסחר באמל"ח, הצתות, עבירות רכוש, השתייכות לארגוני פשיעה ועבירות כלכליות.

מבצע "חוק וסדר" נולד בצל המאורעות האלימים שפקדו את מדינת ישראל בתקופה האחרונה - בעיקר בערים המעורבות. את המבצע גיבשו יחדיו בימים האחרונים השר לביטחון הפנים אמיר אוחנה ומפכ"ל המשטרה רנ"צ קובי שבתאי.

כוחות משטרה בלוד (צילום: יוסי אלוני, פלאש/90 )
כוחות המשטרה פועלים לאכיפת הסדר בלוד | צילום: יוסי אלוני, פלאש/90

יעדי המבצע וגישתם של מפכ"ל המשטרה והשר לביטחון פנים מעידים על כך שחלק מהמטרות שסומנו הם החזרת ההרתעה והגברת המשילות במקומות מועדים במדינת ישראל, לצד שמירה על ביטחונם האישי של אזרחי ישראל.

נדגיש כי פעילות משטרתית זו היא המשך ישיר לפעילות המשטרה בשבועיים האחרונים, שבה בוצעו למעלה מ-1,550 מעצרים והוגשו כ-150 כתבי אישום. המבצע מתוכנן להתקיים בפריסה ארצית תוך שימוש באלפי שוטרים, לוחמי מג"ב, פלוגות מילואים ויחידות מיוחדות. המבצע יתמקד בעיקר בעבירות שצוינו בדגש על ביצוע מעצרים, חיפושים וחקירות מעורבים.